3. Интер оцеля с 10 човека срещу Васлуй

Интер оцеля с 10 човека срещу Васлуй

Живко Миланов остана резерва за 2:2 на "Сан Сиро", Интер игра час с човек по-малко

Интер оцеля с човек по-малко срещу Васлуй и след 2:2 на „Сан Сиро” се класира за групите на Лига Европа с общ резултат 4:2. Живко Миланов бе резерва за Васлуй, но така и не се появи в игра.

Увертюрата преди двубоя бе наистина трогателна. Бразилският страж Жулио Сезар се сбогува с феновете на Интер след 7 години в клуба. Само преди броени часове той подписа с английския КПР. Сезар прочете писмо към феновете и си взе сбогом с тях.

След 12 минути игра новото попълнение Антонио Касано центрира остро от фаул, Валтер Самуел засече, но над гредата. После Антал и Н’Дайе стреляха опасно към вратата на Интер, а Касано изведе Коутиньо, но изстрелът на бразилеца бе избит на милиметри покрай гредата.

Големият момент през първата част дойде в 33-ата минута. Станчу подаде дълъг пас, Антал настигна и бе свален на земята от вратаря Лука Кастелаци, който бе изгонен с директен червен картон.

Дузпа и червен картон за вратаря позволиха на Станчу да вкара от дузпата, а резервния страж Вед Белек извади кълбото от мрежата с първото си докосване – 0:1. Стражът се появи на терена вместо Антонио Касано.

Валтер Самуел, който покри засадата при дузпата, направи още куп грешки преди почивката и бе сменен от Фреди Гуарин за втората част.
През втората част атаките към двете врати се редуваха една след друга. Все пак, Интер изравни с класически пример за контраатака.

Коутиньо напредна от своята половина и пусна чудесно за Родриго Паласио, аржентинецът счупи кръста на Санмартеан с финт и вкара покрай вратаря за 1:1. Това бе първи домакински гол за Интер в Лига Европа този сезон.

Точно когато увереността в играта на Интер се върна, „нерадзурите” подариха втори гол на Васлуй.

Вратарят Белек изпусна ужасяващо едно лесно центриране от корнер и Фернандо Варела вкара на празна врата – 1:2.

В края Васлуй се втурна напред. Само един гол беше нужен на румънците да продължат напред и те бяха близо чрез Н’Дойе, ала Белек изби от главата на нападателя.

Вместо това в последната минута колумбиецът Фреди Гуарин спечели кълбото в центъра, мина двама бранители и заби в мрежата за крайното 2:2, което класира Интер за групите на Лига Европа.