3. Интер остана непобеден и след дербито на Италия с шампиона Ювентус (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора не си вкараха гол в пряката битка за върха в Торино

Интер остана единственият непобеден отбор в италианската Серия „А” и след дербито с шампиона Ювентус от XVI кръг.

Голямото дерби на Апенините приключи при резултат 0:0 в Торино, а след нето „нерадзурите” запазиха първата позиция във временното класиране с 40 точки.

Те имат с две повече от „бианконерите” и от Наполи, ала неаполитанци са с мач по-малко, защото в неделя приемат Фиорентина.

След ремито Интер остана с 46 успеха в 169 шампионатни сблъсъка с Юве, при цели 80 загуби и 43 равенства.

Статистиката във всички турнири също е в полза на „Старата госпожа” – 107 победи, 57 ремита и 73 поражения.

Ювентус може да съжалява повече, че не взе трите точки, защото имаше по-чистите положения в мача, докато Интер дори не отправи удар по посока на вратата преди почивката.

Иначе мачът започна равностойно и първата добра възможност за гол се откри пред Ювентус в осмата минута.

Тогава Куадрадо центрира и Манджукич стреля от воле, но вратарят на Интер спаси, а след добавката с глава на хърватина бранител на гостите изчисти от голлинията.

Последваха няколко спокойни минути откъм голови ситуации, а впоследствие играта се изостри значително и съдията набързо показа четири жълти картона, за да успокои страстите.

В 36-ата минута Сами Кедира отправи силен и точен удар, ала Самир Ханданович внимаваше и спаси.

Малко преди почивката се стигна до карамбол в наказателното поле на Интер, но стражът на гостите отново бе на висота.

В самия край на първото полувреме Куадрадо отново центрира отдясно и Марио Манджукич засече с глава, ала прати топката в напречната греда.

Така „нерадзурите” завършиха първите 45 минути без нито един удар, докато Ювентус отправи общо шест, от които 4 точни, но не успя да порази целта.

След паузата мачът стана по-двуостър и в първите десетина минути Манджукич имаше още две възможности, но при едната не се ориентира добре, а при другата Ханданович спаси силния му удар от границата на пеналта.

Интер пък отговори с първия си точен удар, дошъл в 51-ата минута, както и с дебютната възможност пред капитана Мауро Икарди, който претендираше за дузпа заради игра с ръка на Мехди Бенатия, ала такава не последва.

В 60-ата минута Куадрадо проби добре и след опит за двойно Иван Перишич се опита да изчисти, но насочи топката към собствената си врата и трябваше Ханданович да демонстрира рефлекс, за да избие в корнер.

Той обаче не бе убедителен при едно балонно центриране в 68-ата минута и увисна, оставяйки вратата си празна, ала Сами Кедира не можа да я улучи с диагонален удар.

Не след дълго обаче Ханданович отново спаси, този път изстрел на Асамоа.

Интер отвърна с воле на Иван Перишич, а в 75-ата минута на терена се появи Пауло Дибала, който бе оставен на пейката, защото получи травма в мача с Олимпиакос във вторник.

Последва пропуск на Гонсало Игуаин и подхлъзване на Манджукич в решителен миг, както и неточен шут на Марсело Брозович от дъгата пред пеналта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Бенатия, Киелини, Асамоа, Кедира, Пянич, Матюиди, Куадрадо, Манджукич, Игуаин;

Интер: Ханданович, Сантон, Миранда, Скриняр, Д'Амброзио, Весино, Валеро, Перишич, Брозович, Кандрева, Икарди;