3. Интер не остави шанс на Пескара за деветия си пореден успех (ВИДЕО)

Интер не остави шанс на Пескара за деветия си пореден успех (ВИДЕО)

Д'Амброзио, Жоао Марио и Едер след засада бележат за класиката над последния в Серия А

Интер лесно се справи с Пескара с 3:0 като домакин и постигна седмия си пореден успех в Серия А и общо девети във всички турнири. Тимът на Стефано Пиоли вече е 4-ти с 42 точки, като изпревари Лацио (40) и е на две зад Наполи (44), който има мач по-малко. Пескара си остава на последното 20-то място с едва 9 точки.

„Сан Сиро” видя тотален натиск на своя отбор в 22-ия кръг на първенството и заслужен успех. „Нерадзурите” пропуснаха чудесен шанс и Жоао Миранда насочи в аут с глава на втора греда. Силен удар по диагонала на Жоао Марио беше избит в корнер, но натискът на домакините даде резултат и след последвалия къс корнер Данило Д’Амброзио беше забравен на далечната греда и отблизо засече точно за 1:0 точно в средата на първата част.

Защитата на гостите подари топката на Жоао Марио в наказателното поле, но той изпусна сам срещу вратаря и двама съотборници му се разсърдиха, че не им подаде на празна врата.

Гол на гостите от малък удар след добавка правилно бе отменен със засада, а в следващата атака Перишич от левия фланг центрира прецизно за Жоао Марио, който на шпагат засече от няколко метра за 2:0.

Жан-Кристоф Баебек можеше да върне „делфините” в мача, но след слалом сред защитата беше спрян от Ханданович. При добавката Вере стреля силно, а рикошетът изпрати топката в напречната греда и после в корнер.

Вместо това Едер влезе на смяна и само няколко минути по-късно Икарди му подаде на тепсия за 3:0. При гола обаче имаше явна засада на Икарди, която не бе маркирана, а и никой от Пескара не протестира.

Габриел Барбоса-Габигол влезе в края и можеше да вкара, но силният му шут беше боксиран от Бидзари.