3. Интер надви Удинезе в драма на „Фриули” - 3:2

Интер надви Удинезе в драма на „Фриули” - 3:2

Шампионите запазиха преднината си от 4 точки пред Милан

Шампионът Интер направи нова важна крачка към защита на титлата си, след като надделя трудно с 3:2 над състава на Удинезе в драматичен мач. Срещата се игра на стадион „Ренато Фриули” и бе от програмата на 26-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят започна с летящ старт за домакините, които откриха резултата още във 2-та минута, след като Ди Натале изведе Пепе на добра позиция и той не сбърка за 1:0. Радостта на „зебрите” от това попадение обаче бе твърда кратка, тъй като в 5-та минута Балотели изравни статуквото със страхотен шут с десния крак, който намери долния десен ъгъл на Ханданович – 1:1.

След изравняването натискът на Интер се усили и в 9-та минута Снайдер пробва опасен изстрел, но той прелетя над вратата. Така се стигна до 20-ата минута, когато „нерадзурите” излязоха напред в резултата. Тогава Милито подаде за Пандев, който елегантно копна за Майкон, а бразилецът намери кълбото от воле за 2:1.

До края на първото полувреме темпото на игра поспадна, а положенията пред двете врати намаляха. Все пак в 45-ата минута зрителите видяха още един гол, който бе дело на Милито, който засече с глава центриране отляво на Балотели.

Втората част започна с по-добра игра на домакините и в 52-ата минута те получиха правото също да изпълнят 11-метров наказателен. Точен за „зебрите” от бялата точка бе водещият им реализатор Тото Ди Натале – 2:3.

След този гол „фриуланите” продължиха да натискат и в 68-ата минута Лукович центрира много опасно в наказателното поле на Сезар, но нямаше негов съотборник, който да засече подаването му. В 75-ата пък Куардадо пропусна най-чистото положение в мача, след като бе останал очи в очи със Сезар на около 5 метра от голлинията му, но изстрелът му бе много анемичен и неточен и не намери очертанията на вратата.

В самия край на мача, в 95-ата минута Санчес стреля изключително опасно от около 20 метра, но кълбото срещна напречната греда на вратата на шампионите. Така Интер постигна нова ценна победа по пътя към пето поредно Скудето, надигравайки с 3:2 Удинезе като гост.

След тази победа Интер остава твърдо на върха в Серия „А” и в момента има 58 точки, на 4 пред втория Милан. Домакините от Удинезе пък са 15-и с 27 спечелени точки.

Удинезе – Интер 2:3