3. Интер излъга Киево в дебюта на Пандев

Интер излъга Киево в дебюта на Пандев

Шампионите подновиха участието си в Серия „А” с трудна победа във Верона – 1:0

Италианският шампион Интер постигна много трудна победа с минималното 1:0 при гостуването си Киево от 18-ия кръг на италианската Серия „А”. Дебют за „нерадзурите” направи македонският национал Горан Пандев, който започна като титуляр и стана съавтор на единственото попадение в срещата, което бе дело на Марио Балотели. „Летящите магарета” имаха своите шансове през втората част, но пропуските на Серджо Пелисиер се оказаха решаващи за крайния резултат.

Още в първата минута на мача Пелисиер имаше отлична възможност да открие резултата, но негов удар по диагонала премина встрани от вратата на Жулио Сезар. Впоследствие Интер взе инициативата и стигна до гол още в 12-ата минута. Марио Балотели излезе сам срещу Сорентино, стреля, но стражът на домакините спаси неговия удар. При добавката обаче Балотели успя да прати топката във вратата. Бранител на Киево изчисти на главата на Пандев, който върна топката в мрежата, но голът бе зачетен на името на чернокожия нападател.

Малко по-късно пък мощен удар на Майкон от дъгата бе спасен с мъка от Сорентино, а в 24-ата минута Сезар спаси техничен удар на Бентиволио от границата на наказателното поле. До края на полувремето „нерадзурите” продължиха да диктуват събитията на терена, но не стигнаха до нищо по-опасно освен едно положение, при което удар на Снайдер от близко разстояние бе блокиран от шпагат на бранител на домакините.

През втората част Киево бе далеч по-активен от своя съперник и създаде няколко отлични възможности за гол. Още в 53-ата минута Пелисиер бе изведен от Марколини и опита хубав удар от границата на наказателното поле, но Жулио Сезар прояви рефлекс и спаси своя отбор от изравняване.

Интер прие играта в своята половина и разчиташе предимно на контраатаки, но лошият терен и разконцентрираната игра на Балотели и Пандев не доведоха до нищо по-опасно пред вратата на Сорентино. За сметка на това „летящите магарета” изпуснаха още две положения чрез Абрускато и Йепес, а най-чистата ситуация за домакините дойде в 75-ата минута, когато Пелисиер засече остро центриране от дясно и от два метра не успя да уцели вратата.

В края на срещата Киево наложи тотален натиск в половината на „нерадзурите”, но бранителите на Интер се справиха с напрежението и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Интер събра 42 точки и вече има преднина от 11 пред втория Милан, който е с два мача по-малко. Киево пък е 12-и с 24 точки.

Киево – Интер 0:1
0:1 Балотели 12’