3. Интер и Барса взеха по точка след красиво 0:0 на „Сан Сиро”

Интер и Барса взеха по точка след красиво 0:0 на „Сан Сиро”

Ибрахимович получи сериозна доза освирквания от тифозите на „нерадзурите” за „добре дошъл у дома”

Отборите на Интер и Барселона завършиха наравно 0:0 в първата среща по между си от група F на Шампионската лига и поделиха точките в мегасблъсъка по между си. Двата отбора сътвориха един красив и качествен двубой, в който обаче липсваха головете. Като цяло гостите от Барселона владееха повече коженото кълбо, но головите ситуации пред двете врати бяха горе долу по равно. Златан Ибрахимович бе бурно освиркван от тифозите на „нерадзурите” при всяко свое докосване на топката, а Самуел Ето’о така и не получи добра възможност да накаже бившите си съотборници.

Началото на срещата бе изцяло за отбора на Барселона. Още в първата минута гостите можеха да открият резултата, но хубав удар на Лео Меси от дъгата на наказателното поле бе спасен от добре пласирания Жулио Сезар. В 8-ата минута на срещата пък бившият любимец на тифозите на „нерадзурите” Златан Ибрахимович получи една висока топка в наказателното поле, овладя на гърди и стреля от воле, но топката премина на около метър от вратата. Минута по-късно пък Барса сътвори нова опасна атака, която бе завършена с хубав удар с глава на Меси, но отново Жулио Сезар бе на своето място и спаси.

Едва в 12-ата минута дойде и първата по-сериозна атака в актива на Интер – Майкон напредна при една контраатака на домакините, стреля опасно от границата на наказателното поле, но изстрелът му не намери очертанията на вратата. Последва леко затишие на зеления терен на стадио „Сан Сиро” и следващото по-опасно положение дойде в 29-ата минута, когато Диего Милито се измъкна от защитата на Барселона, стреля с десния крак, но Валдес спаси без проблем. Малко по-късно и Уесли Снайдер опита своя късмет с удар от далеч, но и той се оказа неточен.

Оттук до края на полувремето обаче на терена имаше само един отбор – този на Барселона. В 41-ата минута гостите изпуснаха отличен шанс да поведат в резултата. След една опасна атака на Барса, топката стигна до Кейта, който стреля към опразнената от Жулио Сезар врата, но изстрелът му се оказа неточен. В самия край на полувремето пък стражът на домакините спаси топовен удар с левия крак от дъгата на Лео Меси, с което запази нулевото равенство преди почивката.

Второто полувреме на срещата започна с положение за Интер – още в 46-ата минута Уесли Снайдер получи възможност да стреля от дъгата с левия крак, но ударът му по земя премина на сантиметри от левия страничен стълб. Малко по-късно пък Ибрахимович бе изведен хитро зад гърба на защитата на домакините, закачи топката във въздуха, но параболичният му удар кацна от горната страна на мрежата на Жулио Сезар.

След първоначалните минути на напрежение през втората част, двата отбора понамалиха темпото на игра. Барса повече задържаше топката и плетеше комбинация след комбинация пред наказателното поле на Интер, но до точен удар така и не се стигаше. В 66-ата минута пък появилият се като резерва Деян Станкович отправи топовен удар по посока вратата на Валдес, но топката премина на около метър над напречната греда.

След това отново отборът на Барселона взе инициативата и започна дълги разигравания по целия терен. Комбинациите между Меси, Шави и компания обаче така и не доведоха до нещо по-опасно пред вратата на Интер, който прие играта в своето поле и разчиташе предимно на контраатаки, които обаче също не водеха до положения за гол.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и двата отбора поделиха точките в първия си мач от група F на Шампионската лига. Равенство, което напълно отговаря на играта, що се отнася до головите положения, които създадоха Интер и Барса.

Интер – Барселона 0:0

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Мунтари (Станкович 62’), Мота, Санети, Снайдер (Сантон 80’), Ето’о, Милито (Балотели 85’)

Старши треньор: Жозе Моуриньо