3. Интер допусна първа загуба в Италия (+РЕПОРТАЖИ)

Интер допусна първа загуба в Италия (+РЕПОРТАЖИ)

Каляри на Зденек Земан удари 4:1 "нерадзурите", които играха с 10 човека на "Сан Сиро"

Интер допусна първа загуба през сезона, след като отстъпи с 1:4 при домакинството срещу Каляри от 5-ия кръг на Серия А. Резултатът бе оформен до почивката.

„Нерадзурите” дадоха почивка на Мауро Икарди, който беше получил удар, а дадоха възможност за изява на Даниел Освалдо. Джонатан и Уго Кампаняро бяха наказани. Андреа Ранокия също бе получил почивка. Сардинците пък бяха без Даниеле Конти, Коломби и Себастиан Ериксон. Напрежението беше в Зденек Земан след три поредни загуби, които оставиха Каляри на дъното на таблицата.

Гостите откриха резултата след 10 минути игра, когато защитата на Интер не успя да се псрави с дълга топка от средата на терена и Марко Сау прониза Самир Ханданович.

Интер можеше да изравни минути по-късно, но Родриго Паласио, който бе изпуснат в наказателното поле, стреля слабо право във вратаря.

Все пак „нерадзурите” се добраха до изравнителен гол. Това стана в 18-ата минута, когато Пабло Освалдо беше намерен от Паласио на задната греда преди да прати в мрежата.

Домакините получиха поредно разочарование, след като техният капитан Юто Нагатомо беше изгонен за два жълти картона в рамките на три минути.

Каляри веднага се възползва. Албин Екдал реагира бързо, за да изстреля топката в мрежата, след като Ханданович бе парирал силен удар на Даниеле Десена – 2:1.

Екдал вкара втория си гол в мача пет минути по-късно, когато беше изведен в наказателното поле от Виктор Ибардо и вкара с нисък шут.

Две минути преди почивката гостите можеха да вкарат и четвърти. Сау беше повален от Неманя Видич в пеналтерията, но ударът на Косу от бялата точка беше спасен от Ханданович.

Но веднага след това Екдал оформи своя хеттрик отблизо.

За да бъде разочарованието пълно за Интер, Додо трябваше да бъде заменян принудително.

През второто полувреме положенията бяха рядкост и Каляри успя да задържи преднината си от три гола, за да се отлепи от дъното на таблицата.

25-годишният шведски нападател Екдал започва своя пети сезон в Серия А, всичките с екипа на Каляри, но за първи път вкарва повече от един гол през сезона.

Интер остана с осем точки, колкото имат Сампдория, Верона и Милан, като четирите отбора си поделят 4-7 място. За Каляри това е първа победа, която ги класира 13-и с четири точки.

"Невероятно удоволствие в личен план. Страхотна среща, още повече, че успях да се отблагодаря на Каляри за шанса, който ми даде", заяви след мача Лоренсо Крисетиг, който е даден под наем именно от Интер.

Още три мача от днес завършиха 1:1, като Милан направи този резултат с новака Чезена като гост, Киево фиксира този резултат с Емполи, а Торино - с Фиорентина.

Давиде Сучи откри резултата за Чезена в 10-ата минута, а Адил Рами изравни в 19-ата. Колумбийският защитник на Милан Кристиан Сапата беше отстранен в 73-ата минута, но хората на Филипо Индзаги устискаха точката.

Интер – Каляри 1:4