3. Интер допусна първа грешка за сезона, взе само точка от Сампдория (ВИДЕО)

Интер допусна първа грешка за сезона, взе само точка от Сампдория (ВИДЕО)

Отборът не спечели визитата си и врътна реми 2:2

Интер допусна първа грешна стъпка в Серия А от началото на сезона. Шампионите на Италия взеха само точка от гостуването си на Сампдория в третия кръг на Калчото, след като двубоят на "Луиджи Ферарис" завърши 2:2. Федерико Димарко и Лаутаро Мартинес вкараха за тима от Милано, а Йошида и Томасо Ауджело бяха точни за домакините.

Със спечелената точка Сампдория вече има 2 в актива си на 13-ото място, а Интер е втори във временното класиране със 7. Лидер е Наполи с 9.

"Нерадзурите" поведоха още в 18-ата минута, когато Федерико Димарко вкара страхотен гол от пряк свободен удар.

В 32-ата минута защитата на Самп бе разсечена от пас към Лаутаро Мартинес, но Емил Аудеро спаси изстрела на аржентинеца, насочен към десния ъгъл. Две минути след това домакините се върнаха в двубоя. Йошида пое топката в наказателното поле, намери пространството и матира Самир Ханданович за 1:1.

В края на първата част Чалханоолу отне от Дамсгоор и пусна към Николо Барела, който подаде на Мартинес, а аржентинецът с изстрел от въздуха прати топката във вратата на Аудеро, с което Интер отново поведе в двубоя.

В 48-ата минута Самп отново изравни. Бережински центрира в наказателното поле, а подобно на Мартинес - Ауджело с хубав удар от воле се разписа във вратата на гостите.

След попадението на Сампдория Интер тръгна в атака, търсейки трети гол. Първо с такъв се размина Перишич, а в 55-ата минута Чалханоолу стреля от дистанция, но прати топката на сантиметри от целта. В 69-ата минута Хоакин Кореа бе изведен на добра позиция, но стреля неточно.