3. Игуаин попари бившия си отбор Наполи (ВИДЕО)

Игуаин попари бившия си отбор Наполи (ВИДЕО)

Ювентус спечели дербито с 2:1 и затвърди първото си място

Ювентус спечели дербито от 11-ия кръг на Серия А срещу Наполи. Двубоят, който се проведе на „Ювентус стейдиъм”, завърши при резултат 2:1. В герой за „старата госпожа” се превърна бившият футболист на неаполитанци Гонсало Игуаин, който вкара втория гол.

Това бе шеста поредна домакинска победа за Юве над този съперник. По този начин, „бианконерите” затвърдиха първото си място в класирането и вече имат 27. Втори е Рома с 22. „Вълците” гостуват в неделя на Емполи. Трети е Наполи с 20.

Двата отбора предложиха качествена игра с интересни положения. Всички голове паднаха през второто полувреме.

Резултатът бе открит в 50-ата минута. Тогава Леонардо Бонучи вкара много красив гол. Той се възползва от нескопосан опит за изчистване на Голан и с невероятна тупалка не остави шансове на Пепе Рейна.

Отговорът на гостите обаче не закъсня. В 54-ата минута Хосе Кайехон изравни. Инсиние изведе по отличен начин съотборника си, който с удар от движение не остави шанс на Буфон от близко разстояние.

В 71-ата минута дойде моментът на бившия играч на Наполи Гонсало Игуаин. Голан отново не се справи при изчистването след пас на Кедира в наказателното поле и прати точно към аржентинеца. Той със силен удар по земя от движение се разписа. След гола не се зарадва.