3. Игуаин капарира билета на Юве за Кардиф след перфектна вечер на "Луи II" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Италианският шампион победи с 2:0 Монако и е много близо до финала в Шампионската лига

Ювентус победи с 2:0 Монако в първи полуфинален мач от Шампионската лига и направи сериозна крачка към финала на турнира. Италианците разрушиха почти перфектната серия на Монако като домакин и след седем победи и едно равенство, монегаските претърпяха и първото си поражение.

"Старата госпожа" пък продължават да са непобедени като гости, а вече са и с над 620 минути без допуснат гол в турнира. Герой на вечерта бе Гонсало Игуаин, който вкара по едно попадение в двете полувремена, но Пауло ДИбала и Дани Алвеш също бяха с основна заслуга за успеха.

В 16-та минута Мбапе можеше да взриви Луи II, но след центриране отдясно на Дирар и удар от въздуха на младия нападател, Буфон успя със страхотен рефлекс да избие топката от близкия си ъгъл.

В 29-та минута Ювентус разви перфектна атака, която не намери отговор от страна на Монако. Първо Дибала намери Дани Алвеш в коридор отдясно, бразилецът влезе в наказателното поле и подаде с пета към точката на дузпата, където пък Игуаин връхлетя над топката и я заби в долния десен ъгъл на Субашич.

В 38-та Дибала стреля директно от пряк-свободен удар, но Субашич предугади къде ще насочи топката аржентинецът и успя да улови.

Веднага след почивката Фалкао получи в коридор в наказателното поле и моментално стреля по земя, но срещу него отново се изправи вездесъщия Буфон, който улови. В 54-та Маркизио открадна топката пред наказателното поле, напредна и стреля силно, но Субашич успя да избие с крак.

Пет минути по-късно Игуаин отново свали Монако на колене, след като Дибала открадна от Бакайоко и подаде към Алвеш, който направи втора перфектна асистенция с центриране на далечната греда и точно на крака на аржентинеца, който с плонж заби за 2:0.

В 74-та минута Фабиньо напредна отдясно и стигна почти до аут линията, откъдето върна остро, но защитата на торинци се справи перфектно и открадна топката от крака на Фалкао. В 82-та колумбиецът отново получи в наказателното, но с гръб към Буфон и се опита да направи ефектно изпълнение, но забавянето му косва скъпо и Киелини се намеси.

В последните минути Масимилиано Алегри пусна Хуан Куадрадо и Ринкон, които помогнаха защитата на Юве да е още по-стабилна на финалния натиск на Монако. в 90-та минута Валер Жермен стреля с глава при центриране от пряк-свободен удар, но Буфон отново доказа класата си, избивайки с една ръка над напречната греда.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)