3. Ибра отново измъкна Милан (видео)

Ибра отново измъкна Милан (видео)

Шведът вкара единственото попадение при победата с 1:0 над Фиорентина

Отборът на Милан направи нова важна крачка към спечелването на титлата, след като се наложи с 1:0 над тима на Фиорентина. Срещата се игра на стадион „Сан Сиро” и бе от програмата на 13-ия кръг на италианската Серия „А”. В герой за „росонерите” за пореден път се превърна Златан Ибрахимович, който вкара единственото попадение в 45-ата минута. Гостите пък завършиха мача с човек по-малко, след като Кролдруп си изкара два жълти картона в 90-ата минута, в разстояние само на няколко секунди.

Двубоят започна с неточен шут на Робиньо, а в 7-та минута Абиати спаси изстрел на Д’Агостино. 3 минути по-късно Робиньо отново стреля неточно, а в 12-ата примерът му бе последван и от Златан Ибрахимович.

След 15-ата минута гостите поизравниха играта, въпреки че „росонерите” продължаваха да имат превес при головите положения. В 29-ата минута Ляич не уцели вратата на Милан, а в ответната атака хубав шут на Зеедорф бе спасен от Боруц. 120 секунди по-късно полският страж на „виолетовите” отново трябваше да показва класа, този път след удар на Фламини.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Тиаго Силва пусна пас от дълбочина към Ибрахимович, шведът овладя и хладнокръвно преодоля Боруц за 1:0.

Втората част стартира с пропуски на Зеедорф и Робиньо, а в 62-ата Джилардино стреля силно с десния крак, но Абиати спаси. Последваха неточни изстрели на Силва и Ибрахимович, а в 79-ата минута шут на Боатенг бе спасен от Боруц.

В последните 10 минути домакините се прибраха в своята половина, което позволи на Фиорентина да организира няколко опасни атаки. В 83-ата минута удар на Ляич бе спасен от Абиати, в следващата атака изстрел на Сантана не намери очертанията на вратата на „росонерите”. В 90-ата минута, само в разстояние на няколко секунди, нервите на Пер Кролдруп не издържаха и той си изкара два жълти картона, с което остави своите с човек по-малко.

До края нов гол не падна и така Милан победи Фиорентина с 1:0 и остава начело във временното класиране на Серия „А” с актив от 29 точки, на 5 пред 2-ия Лацио. „Виолетовите” пък са 12-и с 15 пункта.

Милан – Фиорентина 1:0

1:0 Ибрахимович 45’

Състави:

Милан: Абиати, Неста, Дзамброта, Бонера, Силва, Гатузо, Зеедорф (Роналдиньо 86’), Фламини, Амброзини, Ибрахимович, Робиньо (Боатенг 77’)

Фиорентина: Боруц, Кролдруп, Натали (Кампорезе 47’), Паскуал, Комото, Донадел, Д’Агостино, Ляич, Серси (Сантана 60’), Джилардино, Маркиони (Варгас 76’)

Жълти картони: Фламини, Ибрахимович (Милан); Кролдруп (2) (Фиорентина)

Томас Тухел остава фаворит за нов селекционер на Англия

Преговорите между Футболната асоциация на Англия и Томас Тухел са в ход и продължават, съобщава журналистът на Sky Germany Флориан Платенберг

Капитанът на Челси се завръща срещу Ливърпул

Челси гостува на Ливърпул на „Анфийлд“ на 20 октомври, а добрата новина за мениджъра на „сините“ Енцо Мареска е завръщането на Рийс Джеймс

Национал на Северна Ирландия пътувал 9500 км за мача с България

Националът на Северна Ирландия Джамал Люис е пропътувал разстояние от над 9500 километра от Сао Пауло до Белфаст, за да играе в двубоите на страната си от турнира Лигата на нациите