3. Херта се разправи с шампиона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Херта се разправи с шампиона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германският шампион Байерн (Мюнхен) загуби гостуването си в столицата Берлин срещу Херта с 0:2.

Срещата започна равностойно, а в 23-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Ведад Ибишевич и бе бесгрешен - 1:0.

В самия край на първата част Херта нанесе още един удар, който в последствие се оказа и фатален. Гол бе отбелязан от Онджей Дуда, а за него му асистира Ласаро - 2:0.

През почти цялата втора част се игра пред вратата на Херта, но Байерн така и не успя да вкара и логично отстъпи на своя домакин.

Така Херта събра актив от 13 точки и вече дели първото място именно с Байерн (Мюнхен), като "баварците" обаче са с по-добра голова разлика.
Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари