3. Хамбургер разби Дортмунд в дебюта на Сломка (ВИДЕО)

Хамбургер разби Дортмунд в дебюта на Сломка (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от изиграните срещи в Бундеслигата

Хамбургер изненадващо разби с класическото 3:0 германския вицешампион Борусия (Дортмунд) в домакинска среща от XXII кръг на Бундеслигата и така сложи край на кошмарната си серия от 7 поредни шампионатни загуби.

Срещата бе и официален дебют за новия наставник на победителите Мирко Сломка. Поражението на Борусия пък дава шанс на Байер (Леверкузен) да увеличи преднината си пред „жълто-черните” в битката за второто място.

През първата част домакините действаха много агресивно и с опасни контраатаки, докато гостите така и не успяха да създадат чисти голови положения. Въпреки това малко изненадващо „червените шорти” се оттеглиха на почивка с преднина, но не и незаслужена. Петр Ирачек (42) се възползва от пас на Пиер-Мишел Ласога и реализира за 1:0.

След почивката домакините си решиха мача с нов гол на Пиер-Мишел Ласога (58), който получи извеждащо подаване от Толгай Арслан и вкара за 2:0. До края на мача вестфалци опитаха всичко по силите си, за да стигнат поне до почетно попадение, но такова във вратата на Рене Адлер така и не падна. В добавеното време на срещата обаче Хакан Чалханоглу (90+1) вкара от пряк свободен удар от около 35 метра без стена пред себе си за крайното 3:0.

С успеха си Хамбургер събра 19 точки и се изкачи на 16-о място във временното класиране, даващо право на бараж за оцеляване.