3. Хамбургер нанесе своя удар в Бремен и стъпи с единия крак в Истанбул

Хамбургер нанесе своя удар в Бремен и стъпи с единия крак в Истанбул

Страхотен Франк Рост на вратата на гостите и разочароващ Клауди Пизаро в атаката на "бременските музиканти".

Отборът на Хамбургер записа ценна победа с 1:0 при визитата си на Вердер Бремен в първия полуфинален двубой от турнира за Купата на УЕФА. Страхотен Франк Рост на вратата на гостите и разочароващ Клауди Пизаро в атаката на "бременските музиканти". Двата отбора сътвориха един интересен двубой, в който имаше доста положения и интересни моменти.

Срещата започна по изключително интересен начин. Още в първите две минути и пред двата отбора се откриха добри възможности, но Ивица Олич на два пъти изпусна за гостите, а в ответната атака Рост спаси опасен удар на Диего от границата на наказателното поле. Хамбургер заигра по-добре и продължи да твори в атака. В 22-ата минута Гереро стреля силно от въздуха, но Тим Визе за пореден път спаси. Натискът на Хамбургер даде резултат и в 28-ата минута резултатът вече бе открит. Ги Демел центрира отдясно към далечната греда, където необезпокояван Пьотр Троховски откри с глава с премерен удар.

Вердер се мобилизира след гола и на бързо създаде няколко опасности, но удари на Тциолис, Йозил и Фрингс не намериха очертанията на вратата. Минута преди края на първата част Клаудио Пизаро изпусна може би най-чистото положение за "бременските музиканти". Перуанецът стреля твърде слабо с глава от непосредствена близост и подари топката на Франк Рост.

Второто полувреме започна така, както свърши първото. Още в началните минути Вердер наложи натиск и се наложи Рост отново да спасява удар с глава, този път дело на Уго Алмейда. Малко по-късно и левият бранител Бьониш опита удар от около 25 метра, но и той се оказа неточен. Хамбургер играеше предимно на контраатаки и при една от тях в 65-ата минута Ивица Олич изпусна най-доброто положение за гостите. Хърватинът се откъсна от отбраната на домакините и излезе очи в очи с Тим Визе, но не успя да преодолее стража на Вердер.

В последните 15-ина минути на срещата домакините се пренесоха изцяло в половината на Хамбургер и непрестанно изсипваха топката пред и в наказателното поле на гостите. Това обаче не доведе до кой знае какви опасности, освен един неточен удар на Клаудио Пизаро. Пет минути преди края на мача резервата Прьодл също пробва удар с глава, но топката отново попадна в ръцете на Франк Рост. Последното положение за домакините дойде в добавеното време на срещата, но то отново бе изпуснато от Пизаро, който стреля в тялото на Рост.

Така с този успех Хамбургер записа ценна преднина преди реванша на "
AWD Арена" следващата седмица. Възпитаниците на Мартин Йол са все по-близо до финала в Истанбул.

Вердер - Хамбургер 0:1
0:1 Троховски 28'

Вердер: Визе, Бьониш, Налдо, Фритц (Прьодл 85'), Диего, Йозил, Тциолис, Фрингс, Уго Алмейда (Розенберг 61'), Пизаро, Мертезахер