3. Гьотце лиши Борусия (Дортмунд) от успех срещу Малага - 0:0 (ВИДЕО)

Гьотце лиши Борусия (Дортмунд) от успех срещу Малага - 0:0 (ВИДЕО)

Марио Гьотце изпусна 4 пъти сам срещу вратаря, интригата остава за реванша на "Сигнал Идуна Парк"

Малага и Борусия (Дортмунд) направиха 0:0 на „Ла Росаледа” в първи четвъртфинал от Шампионската лига и оставиха интригата изцяло за реванша в Германия след 6 дни. Германският шампион изпусна победата, а основна вина за нулевото реми носи Марио Гьотце, който на 4 пъти не успя да вкара сам срещу вратаря Кабайеро.

Хумелс и Сантана липсваха за немския шампион, а Малага беше без Елисеу. Юрген Клоп разчиташе на смъртоносното трио Гьотце – Ройс – Левандовски, а Мануел Пелегрини възлагаше надежди на Савиола в атака и подпомагащите го от по-задни позиции Хоакин, Иско и Баптища.

Савиола бе изведен в 6-ата минута от Хоакин, но стреля от малък ъгъл във външната страна на мрежата, вместо да подава.
Гюндоган получи удар в крака и напусна терена за малко, но бързо се върна.

Левандовски пусна за Готце зад много изтеглената напред защита на Малага, но вратарят Уили Кабайеро внимаваше и изби шута на Гьотце в долния ляв ъгъл.

Кабайеро още веднъж спаси чист гол срещу Гьотце. Гюндоган показа много физическа мощ, задържа топката и пусна вдясно за свободния Гьотце, но Кабайеро пак спаси шута.

Левандовски прати от воле в мрежата в средата на първото полувреме, но имаше засада и голът не бе зачетен.

Полският нападател обърна за Пишчек на фланга, последва центриране, а Гроскройц бе агонизиращо близо до гола, но топката мина от грешната страна на гредата.

Ройс също нямаше късмет и ударът му от пряк свободен удар мина близо до вратата.

Чак в края на полувремето Малага показа зъби. Вайденфелер глупаво изпусна едно леко центриране, но Сантана изчисти.

После стражът изкупи грешката си със страхотно спасяване. Капитанът на Малага Уелигтон скочи най-високо при корнер и заби силно към долния ъгъл, ала Вайденфелер плонжира и спаси на голлинията.

Гьотце се оказа спасител при следващия корнер и изчисти удар с глава от голлинията на гостите.

През втората част пак Дортмунд почна по-добре. Ройс стреля, топката срещна ръката на Тулалан, но съдията Йонас Ериксон не даде дузпа.

Последва шокиращ пропуск на Левандовски. Гьотце надбяга Гамес и върна към дузпата, топката перфектно спря за Левандовки, който имаше цялото време на света да си избере в кой ъгъл да вкара, но той прати неточно в аут.

Рууд ван Нистелрой гледаше бившия си отбор Малага от трибуните, но в тези минути на испанският тим му липсваше точно голаджия като него.

Гюндоган за трети път изведе Гьотце на чиста позиция, но „Германския Меси” показа, че това не е неговият ден и отново пропусна.
Уелигтон и Итура получиха жълти картони и ще пропуснат реванша на „Сигнал Идуна Парк”.

В края никой от двата тима не искаше да загуби, но Малага имаше един последен шанс.

Дуда се престори, че ще стреля от пряк свободен удар, но чукна встрани за Антунеш, който стреля силно от 25 метра, но топката облиза напречната греда и излезе в аут.

Мачът завърши 0:0, а реваншът в Дортмунд е след 6 дни на 9 април.

Малага - Борусия Дортмунд 0:0