Грузия с втори успех в квалификациите (ВИДЕО)

Сериозно крушение за Кипър в Тбилиси

Грузия показа нулево гостоприемство на Кипър и размаза своя съперник с 4:0 в мач от Група А на квалификациите за европейското първенство в Германия.

Гостите от Никозия успяха да удържат атаките на домакините до почивката, но втората част се превърна в кошмар за тях. Всички попадения паднаха през вторите 45 минути.

Отар Китеишвили откри резултата веднага след подновяването на двубоя, а голямата звезда Квича Кварацхелия удвои преди да е изминал и час игра, след като бе изведен отлично в коридор и останал очи в очи с вратаря на гостите успя да прокара топката покрай пложна му. Резервата Леван Шенгелия вкара за 3:0 в 82-ата минута, стреляйки от границата на наказателното поле в далечния ъгъл. Крайният резултат оформи Джорджес Микаутадзе в даденото от съдията продължение от дузпа.

Грузия заема четвърто място във временното класиране със 7 точки, докато Кипър е на последното 5-о място без актив.