3. Голова фиеста на „Сантяго Бернабеу” и нова победа за Реал

Голова фиеста на „Сантяго Бернабеу” и нова победа за Реал

"Кралския клуб" разби Валядолид с 4:2 след два гола на Раул и по един на Марсело и Игуаин. Точни за гостите бяха Алеман и Маркитос

След загубата от Севиля в последния кръг на Ла Лига, преди броени минути Реал (Мадрид) се върна на пътя на победата, след като надигра тима на Валядолид с 4:2 в красив мач. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 7-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Двубоят започна много нервно като играчите и на двата тима извършваха редица нарушения в централната част на игралното поле. Все пак след десетина минути „белия балет” овладя инициативата, а удари на Гранеро и Бензема едва не намериха очертанията на вратата на гостите. В 14-ата минута емблемата на „кралския клуб” Раул засече с левия крак центриране на Гранеро и прати в екстаз феновете на „Сантяго Бернабеу” – 1:0.

След това попадение Ектор Фонт не намери вратата на Касияс при един свой изстрел, а в 18-ата минута Раул вкара втори гол за Реал, който бе близнак на първия, с тази разлика, че топката бе центрирана от Марсело и че Раул я вкара с десния крак – 2:0.

След удвояването на преднината си „кралския клуб” свали оборотите, а от това се възползва тимът на Валядолид. В 29-ата минута Алеман изпълни перфектен пряк свободен удар с десния крак и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Касияс – 1:2.

Играта се накъса, след като гостите се върнаха в мача и по всичко личеше, че през тази първа част няма да има повече голове. Във втората минута от даденото от съдията продължение обаче, Марсело отправи много хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле, а кълбото попадна в долния ляв ъгъл на Якобо – 3:1.

Второто полувреме започна доста равностойно, но „белия балет” отново бързо овладя инициативата. В 50-ата минута Гранеро не успя да уцели вратата от изгодна позиция, а в 52-ата хубав удар на Ван дер Ваард бе спасен от стража на Валядолид.

И точно когато изглеждаше, че Реал ще вкара нов гол гостите отново се върнаха в мача. В 53-ата минута Диего Коща намери Маркитос на границата на наказателното поле на „белия балет” и последният заби топката в горния десен ъгъл на Касияс след безпощаден изстрел с левия крак – 2:3.

След това попадение футболистите на Валядолид започнаха да владеят по-често кълбото, докато Реал ги дебнеше на контраатаки. В 59-ата минута шут на Нивалдо с глава отблизо бе спасен от стража на „кралския клуб”, а в 71-ата удар на отново на Нивалдо премина на сантиметри встрани от вратата на домакините. В 78-ата Касияс успя да отрази и опасен изстрел на Педро Лопес, но в 79-ата Реал успя да сложи точка на спора, след като издебна Валядолид на контраатака. Тогава Алонсо пусна прострелен пас през центъра на терена и изведе Игуаин сам срещи Якобо, а аржентинецът успя елегантно да прехвърли вратаря на гостите – 4:2.

До края на двубоя не се случи нищо по-интересно освен няколко далечни удара и така Реал (Мадрид) успя да победи Валядолид с 4:2 у дома.

След този успех „кралския клуб” се изкачи на върха в класирането на Ла Лига с 18 точки, но и с мач повече от Барселона. Гостите от Валядолид пък са 17-и с 5 точки.

Стартови състави:

Реал (Мадрид): Касияс, Рамос, Пепе, Албиол, Марсело, Гранеро, Алонсо, Л. Диара, Рафаел ван дер Ваарт (Игуаин 72’), Раул (Дренте 82’), Бензема (Кака 72’)

Валядолид: Якобо, Лопес, Арсо, Прието, Нивалдо, Борха (Пеле 78’), Алваро, Алеман (Манучо 58’), Маркитос , Фонт (Буено 72’), Диего Коща

Жълти картони: Рамос, Алонсо (Реал); Арсо, Пеле (Валядолид)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

Рефер: Айса Гамес

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман