3. Гол от засада донесе победата на Реал (Мадрид) на "Местая" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол от засада донесе победата на Реал (Мадрид) на "Местая" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Селта и Осасуна завъртяха равенство 1:1

Отборът на Реал (Мадрид) направи много важна стъпка в борбата си за титлата, след като тази вечер надделя над тима на Валенсия с 3:2. Срещата се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

Като цяло двубоят бе доста вълнуващ, като "кралете" бяха изравнявани на два пъти, преди в крайна сметка да стигнат до успеха. Спорни моменти също не лиспваха, като вторият гол за "белия балет" бе от явна засада.

Иначе столичани започнаха да натискат от самото начало, но Ди Мария и Роналдо стреляха неточно.

Така дойде 31-ата минута, когато "кралете" все пак съумяха да излязат напред в резултата. Тогава Марсело намери Ди Мария в наказателното поле на "прилепите", а аржентинецът с левия крак прониза Гуайта за 1:0.

Само 6 минути след това обаче, при първата си по-сериозна възможност, домакините успяха да стигнат до равенство. Тогава Пиати засече с глава центриране на Бернат и направи 1:1.

В 40-ата минута Реал отново излезе напред в резултата с повече от спорен гол. Тогава Роналдо засече с глава подаване на Ди Мария от статично положение и направи 2:1, но на повторенията се видя, че при центрирането на аржентинеца, цели четирима играчи на "кралския клуб" са зад отбраната на противника.

В началото на втората част "прилепите" стартираха малко по-активно и в 62-ата минута стигнаха до ново равенство, след като Матийо засече с глава центриране от корнер на Парехо.

"Кралете" обаче веднага притиснаха съперника си и опасен удар на Ди Мария трябваше да бъде спасен от Гуайта. Валенсия обаче също имаше своите шансове, но Жонас и Каналес пропуснаха да се разпишат.

Така дойде 82-ата минута, когато Модрич намери резервата Жесе Родригес в пеналта на Валенсия, а той с удар с десния крак оформи крайното 3:2 и донесе успеха на Реал.

В другия късен мач от този 17-и кръг днес, тимовете на Селта и Осасуна не излъчиха победител помежду на "Балайдос", завършвайки наравно 1:1.

Памплонци излязоха първи напред в резултата в 17-ата минута чрез Арментерос, а крайното 1:1 оформи Фернандес в 34-ата.