Германия надигна глава за обрат над Нидерландия (ВИДЕО)

Тони Кроос с мач №108 за Бундестима

Германия осъществи пълен обрат за 2:1 над Нидерландия в приятелски мач, част от подготовката на двата отбора за Евро 2024.

За предстоящия домакин на големия форум това бе втори пореден успех след серията от три мача без победа, след като дни по-рано тимът на Юлиан Нагелсман надви и Франция с 2:0 в Лион.

Сега на "Дойче Банк Парк" във Франкфурт "лалетата" бяха тези, които първи успяха да се разпишат още в началните минути на двубоя. Хубава атака на гостите намери Мемфис Депай в наказателното поле, а играчът на Атлетико продължи с пас по въздуха към Джуи Вермаан, който без подготовка стреля, оставяйки без шанс Марк Андре тер Щеген, заел мястото на контузения Мануел Нойер. Голът бе първи за играча на ПСВ за своята родина.

До 11-ата обаче Бундестима изравни чрез дебютно попадение на Максимилиан Мителщет от Щутгарт. 27-годишният бранител стреля безупречно под гредата с удар извън наказателното поле.

Цялото първо полувреме бе белязано от двуостър футбол с атаки към двете врати. Липсваше само третото попадение. Втората част започна с натиск за тима на Роналд Куман. Първо Даниел Мален бе париран от Тер Щеген, а минути по-късно Дейли Блинд стреля от фаул, но над целта.

До средата на второто полувреме Нидерландия беше по-агресивният отбор, но постепенно това се промени. Развръзката дойде в 85-ата минута, когато Тони Кроос, играещ своя 108 мач за Германия, центрира от ъглов удар, а нападателят на Борусия (Дортмунд) Николас Фюлкруг стреля с глава, принуждавайки Барт Вербруген да се разтегне максимално. Технологията на голлинията обаче отчете, че топката е преминала голлинията и въпреки многото протести в "оранжево", попадението бе зачетено.

Зизу преди Байерн: Няма да е лесно, но Реал си е Реал