3. Гарет Бейл се завърна с гол при 2:0 за Реал над Еспаньол (+ВИДЕО)

Гарет Бейл се завърна с гол при 2:0 за Реал над Еспаньол (+ВИДЕО)

Алваро Мората и Иско в центъра на вниманието на "Бернабеу"

Гарет Бейл се завърна с гол, а Реал (Мадрид) победи Еспаньол с 2:0 в среща от 23-ия кръг на Примера дивисион. Срещата се проведе на „Сантяго Бернабеу”.

С мач по-малко „Белия балет” има аванс от 4 точки на върха пред Барселона, който в неделния ден приема Леганес.

Реал нямаше загуба в последните си 20 домакинства срещу Еспаньол – от 1996 г. насам (17 победи и 3 равенства).

В 33-ата минута Алваро Мората оползотвори центриране на Иско и с глава даде аванс на „Белия балет”. Испанският нападател средно бележи на всеки 98 минути – третият най-добър показател в Ла Лига след Суарес (88’) и Меси (90’).

Това бе и единственият точен удар, отправен от двата отбора на почивката.

Полузащитникът Гарет Бейл влезе на мястото на голмайстора Мората в 71-ата минута и записа първите си минути от 22 ноември насам. В 83-ата минута 27-годишният уелсец се възползва от извеждащо подаване на Иско и с фалцов удар намери обратния ъгъл на Диего Лопес.

За играч на мача бе определен Иско, асистирал и за двете попадения.

Реал има 52 точки в 21 мача. Барселона е с 48 точки от 22 мача.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група