3. Галатасарай и Манчини не се оставиха да бъдат надлъгани от Челси на Моуриньо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дрогба и Снайдер се изправиха срещу Специалния, Челси се задоволи с 1:1 в Истанбул

Челси се задоволи с 1:1 при гостуването на Галатасарай в първа среща от осминафиналите в Шампионска лига. Фернандо Торес изведе Челси рано напред, но централният защитник Чеджу изравни за Галатасарай след почивката след центриране от корнер. Така битката между Жозе Моуриньо и Роберто Манчини остана без победител след хапливите реплики между двамата в последните дни.

В този двубой Дидие Дрогба за първи се изправи срещу своя Челси, след като изведе лондончани до първа европейска титла в историята на клуба през май 2012-та. Уесли Снайдер, който бе част от требъла на Моуриньо с Интер, също започна като титуляр. Преди началото имаше ръкостискания, а Дрогба направо се прегръщаше с всичките си бивши съотборници на „Стамфорд Бридж”. Гостуващите фенове на Челси изразиха обичта си към Дрогба с множество плакати.

Отново се видя тактическата класа на Жозе Моуриньо. Той избра Торес вместо Ето’о в атака и така не се състоя задочния спор за „най-добър африкански нападател” между камерунеца и Дрогба. Челси следваше плътно инструкциите на Специалния и беше добре организиран в защита, а на контра доста пъти хвана своя домакин неподготвен.

Вратарят на Галатасарай Фернандо Муслера бе близо да подари гол на „сините” в 7-ата минута. Той излезе извън вратата да чисти, но го направи много лошо на крака на Вилиян, който опита прехвърлящ удар към празната врата, но Муслера успя с глава да отклони пътя на топката в корнер.

Две минути по-късно прошка нямаше и Челси поведе. Емануел Ебуе забрави, че той е отговорен за дясната зона в защита, Аспиликуета нахлу именно от неговия фланг и пусна за свободния Торес пред врата, а Хлапето от 5-6 метра нямаше как да сбърка и направи 1:0 в 9-ата минута. Това беше първият гол, който „Чим бом” допуска на домашен терен през календарната 2014-та.

Йълмаз намери Хаирович след бързо изпълнение на тъч, но от добра позиция босненецът стреля в облаците. Рамиреш получи неприятен удар в лицето, но лекарите спряха кръвотечението от носа му и той се върна на терена.

Двойно подаване между Дрогба и Снайдер принуди Лампард да прави прецизен шпагат, с който да предотврати опасността.

Дебютът на Хаирович в Шампионска лига се оказа по-кратък от предвиденото и още в 31-ата минута Манчини го извади, за да пусне Йекта.
3 минути преди почивката Галатасарай вкара, но голът не бе зачетен в една много любопитна ситуация.  Имаше тъч за турския отбор, но на терена имаше две топки. Едната беше в ръцете на Джон Тери, който хвърли топката към съдията. В същия момент Галатасарай изпълни бързо тъча с друга топка, която мина покрай заетия Тери и Йълмаз вкара от малък ъгъл. Испанският рефер Карлос Веласко обаче зачете гола и домакините приеха решението.

На почивката Манчини направи още една смяна и извади Хакан Балта, за да пусне Семих Кая.

Челси пропусна да удвои малко след подновяването на играта. Бърз пробив през центъра на Азар бе развит с добър пас в коридор за Торес, който запази топката и стреля, но Муслера изби с една ръка в корнер.

Галатасарай направи непростим пропуск в 63-ата минута. Дрогба се пребори за висока топка и отклони към втора греда, а там Селчук Инан искаше каратистки прийом да вкара отблизо, но нацели страничната греда от непосредствена близост.

Публиката надъха своите любимци и минута по-късно домакините изравниха. Уесли Снайдер центрира от корнер, Тери изпусна  Аурелиен Чеджу и камерунският защитник засече с крак отблизо за 1:1.

Веднага след центъра Торес нахлу отляво, но стреля неточно по диагонала. Веднага след пропуска Моуриньо извади неефективния Шюрле и включи Джон Оби Микел. После и Торес бе заменен, а Ето’о доигра двубоя в атака за гостите.

След изравнителния гол и двата отбора заиграха много по-предпазливо, сякаш доволни от развоя на събитията.

10 минути преди края Дидие Дрогба напусна терена и получи топло изпращане не само от публиката в Истанбул, но и от своя добър приятел Жозе Моуриньо.

До края прекалено внимателните действия на двата отбора логично не доведоха до нови голове и ремито 1:1 се запази.

Реваншът е на 18 март, вторник, на „Стамфорд Бридж” в Лондон.

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви