3. Фулъм попари Вила в края за 1:1, Улие все още без победа начело на бирмингамци

Фулъм попари Вила в края за 1:1, Улие все още без победа начело на бирмингамци

Ето и останалите резултати от играните днес мачове

Френският мениджър на Астън Вила Жерар Улие продължава да няма победа начело на тима, след като днес неговите възпитаници завършиха наравно 1:1 със състава на Фулъм. Срещата се игра на стадион „Крейвън Котидж” и бе от програмата на 11-ия кръг на английската Висша лига. Българският капитан на гостите Стилиян Петров пък не игра в този мач, след като бе опериран и ще отсъства от терените до декември.

Двубоят пък започна с два пропуска на Гера, а за гостите неточни пред гола бяха Делфунесо и Колинс. В 23-ата минута Даунинг опита късмета си от средна дистанция, но шутът му бе спасен от стража на Фулъм, който в 35-ата минута отрази и изстрел на Банан.

Така дойде 41-ата минута, когато Банан намери Олбрайтън с дълго диагонално подаване, а втория овладя технично и без особени проблеми стреля покрай Шварцер за 1:0. 180 секунди по-късно дойде и последната интересна ситуация за първата част, когато Клинт Демпси опита да затрудни Фридъл, но вратарят на гостите се справи хладнокръвно със ситуацията.

Втората част започна с пропуски на Демпси от Фулъм и Банан и Делфунесо от Астън Вила, а в 74-ата минута изстрел на Мърфи бе отразен от Фридъл. Като цяло нивото на игра през вторите 45 минути бе доста ниско и чистите голови положения пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка.

В последните 10 минути бирмингамци се прибраха в половината си, а натискът на столичани стана много силен и в 82-ата минута те бяха близо до изравняване, но удар на Джонсън, бе спасен от стража на Вила. Последваха неточни изстрели на Дъф и Демпси, преди да се стигне до 93-ата минута, когато Мърфи центрира от фаул за Хангеланд, който надскочи всички и с глава оформи крайното 1:1.

След този хикс домакините от Фулъм се намират на 12-о място във временното класиране с актив от 13 точки, колкото има и Астън Вила, която е 13-а.