3. Франките удържаха лидера Байерн в баварското дерби – 1:1 (видео)

Франките удържаха лидера Байерн в баварското дерби – 1:1 (видео)

Айнтрахт се възползва и намали разликата до водача след 4:2 над Аугсбург, Хамбургер излъга Майнц 05

Съставът на Нюрнберг стигна до равенство 1:1 срещу гостуващия Байерн /Мюнхен/ в баварското дерби от 12-ия кръг на германската Бундеслига и така прекъсна серията от четири победи на своите гости.

Мениджърът на лидерите в класирането от Мюнхен имаше доста кадрови проблеми преди двубоя, тъй като по една или друга причина не можеше да разчита на Ариен Робен, Франк Рибери и Жером Боатенг, а това в крайна сметка оказа влияние върху хората на Юп Хайнкес.

Срещата на "Франкенщадион" започна отлично за тях и още в третата минута Байерн поведе в резултата. Тогава Пинола сгреши при изнасянето на топката, която стигна до Кроос, който центрира и Манджукич вкара деветия си гол за сезона. При този резултат дойде и почивката, но след нея домакините успяха да се мобилизират и да вземат точката от именития си съперник.

Те възстановиха равенството с първата си атака през второто полувреме, когато юношата на гостите Маркус Фюлнер се разписа за първи път през сезона и така възстанови статуквото. Четвърт час преди края Нюрнберг остана с човек по-малко, тъй като Тимо Гебхарт получи втори жълт картон и напусна терена.

Въпреки това обаче, домакините успяха да откраднат точката и така събраха общо 12 в своя актив.

След ремито Байерн вече има 31 пункта, но от грешната стъпка на тима се възползва преследвачът Айнтрахт, който надигра с 4:2 у дома Аугсбург и се изравни временно с втория Шалке с 23 точки.

Автогол на Мьолдерс, попадение на Айгнер и още две на Мейер запълниха сметката на домакините, а за гостите се разписа Коо и същият този Мьолдерс, този път в правилната врата.

В друг мач от 12-ия кръг Хамбургер надигра минимално Майнц 05 и двата тима се изравниха по точки (17) в класирането.

Артета: Гостуваме на шампионите, няма как да е лесно