3. ФИФА ще плаща обезщетение и на ПСЖ

ФИФА ще плаща обезщетение и на ПСЖ

Поредна сериозна контузия по време на международната пауза

Испанците Гави и Микел Оярсабал, бразилецът Винисиус Жуниор, французинът Едуардо Камавигна, италианецът Алесандро Бастони, норвежецът Ерлинг Холанд, камерунецът Ендре Онана, германецът Марк-Андре Тер Стеген. Тези играчи се контузиха по време на мачовете на националните си отбори. В Испания, а и в много други държави медиите наричат това „Вирусът на ФИФА“, най-вече заради изключително сгъстената програма.

Сега се оказва, че друг френски футболист – Уорън Заир-Емери има сериозни проблеми. 17-годишният играч на ПСЖ направи своя дебют за националния отбор на Франция при домакинската победа с 14:0 срещу Гибралтар. Той стана най-младият дебютант в историята на френския национален отбор – 17 години, 8 месеца и 10 дни, като отне тази титла на Едуардо Камавинга.

Само след 16 минути игра Заир-Емери отбеляза и първия си гол за „петлите“, но 4 минути по-късно трябваше да напусне терена заради контузия в глезена. Прегледите показаха, че контузията е доста сериозна.

„Уорън Заир-Емери ще отсъства до края на декември поради контузия, получена при дебюта му за Франция“, написа Фабрицио Романо.