Еспаньол спечели битката! Завръща се в Ла Лига (ВИДЕО)

Еспаньол надви Реал Овидео с 2:0 в реванша за влизане в елита на Испания

Еспаньол е последният участник в Ла Лига през сезон 2024/2025 г., след като победи Реал Овиедо с 2:0 в мача-реванш от финалния плейоф в Ла Лига 2 и с общ резултат 2:1 се завърна в елита на Испания, докато Овиедо остава във второто ниво на испанския футбол.

На стадиона в Барселона домакините от Еспаньол започнаха по-вихрено, като стигнаха до добро положение в 32-ата минута, когато пас в празно пространство в наказателното поле бе овладян от Нико Меламед, но последвалият изстрел не бе точен.

Минута преди края на редовното време на първата част Меламед центрира в наказателното поле на Овиедо, където Хавиер Пуадо стигна до топката и с удар по земя я прати в мрежата на Лео Роман за 1:0.

Това попадение даде импулс на „папагалчетата“ и в добавеното време на първата част те удвоиха аванса си. Пере Мия изведе Хави Пуадо в наказателното поле, където 26-годишният футболист показа хладнокръвие и прати топката в долния десен ъгъл за 2:0.

През втората част Овиедо опита да притисне домакините, които разчитаха на контраатаки.

При една такава в 85-ата минута Алваро Агуадо пусна пас от лявото крило в наказателното поле, където обаче Роман изпревари футболист на Еспаньол и хвана топката.

До края на мача атаките на Овиедо не спряха, като при една такава в 3-ата минута на продължението Хоан Гарсия Понс спаси удар от дистанция, а при добавката Борха Бастон направи фрапантен пропуск.

Въпреки натиска на Овиедо, гол в мрежата на Еспаньол не падна и „папагалчетата“ се завърнаха в Ла Лига благодарение на успеха си с общ резултат 2:1 от двата мача с Реал Овиедо.