3. Елмандер наказа Уелс у дома

Елмандер наказа Уелс у дома

Швеция победи с 1:0 Уелс като гост с попадение на Елмандер

Първата проверка на Уелс за 2010-а се оказа не успешна, след като загубиха с минималното 1:0 от Швеция у дома. Попадението, което наказа единия от съперниците на България в квалификационния цикъл за Евро 2012, бе отбелязано от Йохан Елмандер в 44-та минута.

Домакините започнаха добре срещата, а и дори стигнаха до няколко опасни положения пред вратата на Густафсон, но те бяха спасени по много добър начин от шведския страж. Ситуацията през първата част изглеждаше, че отборът на Уелс ще успее да вземе добър резултат от срещата но тогава се стигна до 44-та минута.

Елмандер стреля от далече и вратаря не направи най-добрата си намеса, като изби топката в корнер. Центрирането попадна в Еламандер, който бе оставен непокрит и не сбърка за 1:0. Така само минута по-късно играчите се оттеглиха на почивка.

През втората част всичко изглеждаше по същия начин. Играчите на Уелс не спираха да натискат, но така и не стигнаха до попадение.

След загубата на Уелс се оказа, че Англия е единственият отбор от нашата пред квалификационна група за Евро 2012, който записа победа в днешните контроли.