3. Дузпа и червен картон постлаха килима на Юве за 1/8-финалите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дузпа и червен картон постлаха килима на Юве за 1/8-финалите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Олимпик Лион успя да победи минимално Динамо Загреб и ще разчита на победа срещу Севиля, за да се класира напред

Ювентус успя да победи Севиля с 3:1 като гост и си гарантира участие на 1/8-финалите в Шампионската лига. Макар да изоставаше в резултата, "старата госпожа" отговори с три гола и спечели така ценните три точки.

Още в 9-та минута Севиля излезе напред в резултата. Николас Пареха намери топката от воле на границата на наказателното поле след няколко центрирания пред Буфон и успя да прати кълбото точно в долния ляв ъгъл. След попадението, играта се изравни, но в рамките на пет минути – между 31-та и 36-та минута Франко Васкес получи два жълти картона и бе изгонен.

Това подейства мобилизиращо на торинци и в последната минута на полувремето Бонучи бе съборен в наказателното поле, което даде причина на Марк Клатенбърг да отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Клаудио Маркизио, което успокои италианците точно преди паузата.

След почивката, макар и с човек по-малко, Севиля успя да окаже натиск върху Ювентус, като италианците нямаха очакваното от всички предимство. Въпреки че задърбаха повече топката, футболистите на Масимилиано Алегри така и не отправиха по-сериозен удар към вратата на противника повече от половин час.

Най-накрая, в 84-та минута Леонардо Бонучи се превърна в герой за своите. Защитникът прати с мощен шут топка, изчистена след центриране и не остави никакви шансове на Серхио Рико. В четвъртата минута на продължението пък Марио Манджукич оформи и крайното 3:1, след като проби отляво, финтира защитник и с десния крак прати топката в далечния ъгъл.

Така Ювентус събраха 11 точки - една повече от Севиля и оглавиха класирането, гарантирайки си място на 1/8-финалите. В последния си мач - домакинството на Динамо Загреб, ще се определи и дали италианците ще спечелят групата.

В другия мач от групата Олимпик Лион се измъчи, но взе своето срещу Динамо Загреб. Французите бяха видимо по-добрият отбор, но след купища пропуски пред вратата на хърватите, голът падна чак в 72-та минута, когато точен бе Александър Лаказет, който получи перфектно центрира успоредно на голлинията и засече топката на празна врата от около метър.

С победата си Лион се доближи на три точки от втория Севиля и ще се надява на победа с два гола разлика срещу испанците, за да заеме мястото им в директните елиминации.