3. Дрогба и Алекс сломиха Арсенал на „Стамфорд Бридж” (видео)

Дрогба и Алекс сломиха Арсенал на „Стамфорд Бридж” (видео)

Челси спечели с 2:0 и остава едноличен лидер в Премиършип

Шампионът Челси направи нова изключително важна крачка към защитата на титлата си, след като се наложи с минималното 2:0 над тима на Арсенал. Срещата се игра на стадион „Стамфорд Бридж” и бе от програмата на 7-ия кръг на Висшата лига. Дрогба откри в 39-ата минута, а Алекс оформи крайното 2:0 в 85-ата.

Двубоят започна с малко по-активна игра на гостите и в самото начало Чамак стреля опасно с глава, но кълбото премина близо до вратата на Чех. В 8-та минута пък Аршавин навлезе в наказателното поле отляво, нагласи си топката на десния крак и стреля силно, но стражът на Челси парира хладнокръвно.

След около половин час игра обаче, домакините овладяха инициативата и на свой ред започнаха да създават опасности пред вратата на „топчиите”. В 34-ата минута Дрогба получи изгодна топка в половината на гостите, стреля незабавно към близката греда, ала Фабиански показа добър рефлекс и спаси.

В 39-ата минута обаче нищо не помогна на момчетата на Венгер, след като Рамирес намери Коул на левия фланг, бранителят центрира остро, а Дидие Дрогба с магичен удар с левия крак прокара кълбото зад стража на „артилеристите” – 1:0.

Второто полувреме също започна с по-добра игра на Арсенал, но пропуски в началото направиха Диаби, Чамак и Насри. В 56-ата минута Диаби опита хубав прехвърлящ удар, но топката премина много близо до вратата. 4 минути по-късно Скилачи подари топката на Анелка, французинът премина през Фабиански, ала шутът му намери от външната страна страничната мрежа на вратата.

По-добрата игра на Арсенал продължаваше и в 73-ата минута Сонг стреля от далечна дистанция, но кълбото премина над напречната греда. Така се стигна до 85-ата минута, когато Алекс изстреля истински снаряд от фаул, който бе отсъден за нарушение на Кошчелни срещу Анелка, оплитайки топката в горния ъгъл на вратата на Фабиански за крайното 2:0.

След тази победа тимът на Челси остава еднолично начело във временното класиране на Премиършип с актив от 18 точки. Гостите от Арсенал пък са 4-и с 11 спечелени пункта.

Челси – Арсенал 2:0

1:0 Дрогба 39’
2:0 Алекс 85’

Състави:

Челси: Чех, Иванович (Ферейра 73’), Алекс, Тери, Коул, Микел (Стъридж 89’), Есиен, Рамирес (Жирков 83’), Малуда, Анелка, Дрогба

Арсенал: Фабиански, Саня, Кошчелни, Скилачи, Клиши, Диаби (Росицки 70’), Сонг, Насри, Уилкшър (Томас 81’), Аршавин (Вела 88’), Чамак

Жълти картони: Ферейра (Челси); Кошчелни (Арсенал)

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари