3. Драма: Непримирим Евертън взе точка от Тотнъм (ВИДЕО)

Драма: Непримирим Евертън взе точка от Тотнъм (ВИДЕО)

„Карамелите“ стигнаха до 2:2 в 94-ата минута и се измъкнаха от опасната зона

Евертън и Тотнъм фиксираха 5-о последователно равенство помежду си на „Гудисън Парк“ в английската Висша лига.

Този път двата тима направиха зрелищно и изключително драматично реми 2:2 в среща от XXIII кръг на Премиършип.

Тя бе изгледана на живо от 39 321 зрители, които бяха зарадвани в 94-ата минута, когато домакините стигнаха до точката.

Бившият им нападател Ричарлисон откри резултата за Тотнъм в 4-ата минута, а в 30-ата Джак Харисон изравни.

Само 11 минути по-късно обаче отново бразилският национал на „шпорите“ им даде аванс – 2:1.

Той се запази до добавеното време, когато Джаред Брантуейт със самопожертвователна намеса помогна на топката да спре в мрежата след центриране от статично положение и донесе точката на Евертън.

С нея отборът се измъкна от опасната зона, защото събра 19, въпреки наказанието си от 10 пункта, докато Тотнъм вече има 44 в своя актив и е на 4-о място в класирането.