3. Дортмунд смаза Санкт Паули и е на осминафиналите за Купата на Германия (+ВИДЕО)

Дортмунд смаза Санкт Паули и е на осминафиналите за Купата на Германия (+ВИДЕО)

Имобиле, Ройс и Кагава бяха точни за "жълто-черните"

Борусия Дортмунд безпроблемно стигна до осминафиналите за Купата на Германия след класическото 3:0 над втородивизионния Санкт Паули. Имобиле откри резултата в 33-ата минута, а Марко Ройс удвои преднината на Дортмунд в 44-ата минута. Четири минути преди края на двубоя Шинджи Кагава оформи крайния резултат.

Гостите подложиха на натиск Санкт Паули от първия съдийски сигнал и в 9-ата минута Кагава можеше да открие, но стреля встрани от вратата. Девет минути по-късно  гостите  отбелязаха гол, но попадението не бе зачетено заради засада.

Тоталната доминация на Дортмунд даде резултат в 33-ата минута, когато за гостите бе точен Имобиле, след добра атака по левия фланг.

Имобиле се възползва от свободно пространство по лявото крило, минута преди края на първата част, напредна и извади топката към включващия се Ройс в центъра, който с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата на гостите направи 2:0.

В 88-ата минута Шинджи Кагава се възползва от грешка в защитата на домакините и реализира трето попадение за Дортмунд.

Динамо Дрезден стигна до трудна победа над Бохум, след като в редовното време двата тима завършиха при резултат 1:1. Тероде откри за гостите от Бохум през второто полувреме, но Джъстин Ейлерс възстанови равенството в   61-ата минута. В продълженията отново Ейлерс бе точен, което бе достатъчно за Динамо да продължи напред в турнира.

В друг двубой за Купата на Германия Кайзерслаутерн се справи с Гройетр Фюрт с 2:0 и също продължава на осминафиналите. Филип Хофман отбеляза и двете попадения за домакините.

Кьолн се класира също за четвъртфиналите за Купата на Германия, отстранявайки Дуисбург след изпълнение на дузпи. Двата тима завършиха при резултат 0:0 след 120 минути игра, а Кьолн игра близо петдесет минути с човек по-малко. Гостите показаха железни нерви при изпълнението на дузпите и заслужено преминаха в следващата фаза на турнира.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1