3. Дортмунд измъкна точка у дома от 0:2 срещу Щутгарт (ВИДЕО)

Дортмунд измъкна точка у дома от 0:2 срещу Щутгарт (ВИДЕО)

Обамеянг и Имобиле бележат за Борусия, а Кагава удари греда, всички останали мачове от Бундеслигата тази вечер завършиха с еднакъв резултат

Борусия (Дортмунд) губеше с два гола до 73-ата минута, но успя да измъкне точка у дома след 2:2 срещу Щутгарт в 5-ия кръг на Бундеслигата.
Борусия владееше повече топката, а Шутгарт дебнеше на контри. При една от тях Тимо Вернер накара Вайденфелер да спасява с коварен удар.

В 33-ата минута Лукаш Пишчек даде прехвърлящ пас зад защитата за Кагава, който овладя на гърди и от воле стреля над вратаря, но разтресе напречната греда.

Гроскройц също опита завършващ удар с десния крак, но Свен Улрайх спаси с лявата ръка.

Втората част започна перфектно за гостите от Щутгарт. Дортмунд не се справи с един корнер, Гентнер леко чукна и Дидави прониза Вайденфелер за 1:0.

Играчите на Клоп се мъчеха да пробият защитата на съперника, но всичките им атаки спираха някъде около границата на наказателното поле.

В 68-ата минута Шемлцер не можа да изчисти един дълъг пас, Вернер взе топката и подаде на Даниел Дидави, който без да се колебае вкара втория си гол и Щутгарт взе солиден аванс.

5 минути по-късно Борусия се върна в мача Обамеянг надбяга Швааб след пас на Пишчек, преодоля вратаря и намали на 2:1.

Натискът на Дортмунд се засили, но и грешките в защита на домакините продължиха. Завърналият се Хумелс допусна поредната, а Вайденфелер спаси изби шута на Гентнер, после Ибишевич от добавката не успя да намери целта.

„Жълто-черните” се добраха до точката 4 минути преди края, когато Шмелцер затрудни Улрайх от пряк свободен удар, а Чиро Имобиле бе на точното място и изравни – 2:2.

Всички останали 4 мача в Бундеслигата тази вечер завършиха при еднакъв резултат – 1:0 за домакина.

Така по три точки след един победен гол взеха Байер Леверкузен, Херта, Борусия М’Гладбах и Хановер.

15 1 Фрайбург 5 0 3 2
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1