3. Дибала обърна Удинезе за 20-ата поредна домакинска победа на Юве в калчото (ВИДЕО)

Пауло Дибала вкара фаул точно преди почивката и дузпа в началото на втората

Пауло Дибала обърна Удинезе с фаул и дузпа за 2:1 в полза на шампиона Ювентус, който постигна 20-а поредна домакинска шампионатна победа в осмия кръг на Серия А. „Старата госпожа” води с 21 точки на върха, с 5 пред втория Рома и 7 пред третия Наполи.

Контузии извадиха от сметките Киелини, Пянич, Асамоа, Руган и Пяца, а Дани Алвеш и Леонардо Бонучи получиха почивка и бяха на пейката. До тях седна и Клаудио Маркизио след 6 месеца лечение на скъсани коленни връзки, както и 16-годишният Мойзе Кийн, който е най-голямата звезда в юношеските формации на отбора.

Джиджи дел Нери правеше дебют начело на Удинезе срещу един от бившите си клубове след раздялата с Джузепе Якини. Изненадващо Алегри започна с необичайно за Ювентус 4-4-2 с Лемина и Ернанес в центъра, а Манджукич бе титуляр за сметка на Игуаин.

Още в 85-ата секунда Дибала би от външната страна на мрежата, докато шут на Родриго Де Пол от фаул срещна черно-бялата стена.

Рикоширал изстрел на Дибала спря на пътя на Манджукич, който не спира да бележи за хърватския национален отбор, но на клубно ниво направи поредния си шокиращ пропуск и от 8-9 метра би високо над целта.

В 30-ата минута серия самоубийствени грешки на „Старата госпожа” позволи на Удинезе да поведе. Евра подаде в половината на Ювентус за Ернанес, който буквално блуждаеше някъде и изпусна топката, подхлъзна се, а Якуб Янкто стреля извън наказателното поле, Буфон парира с ръце, но не изби и кълбото спря в мрежата за 1:0.

Този гол събуди спомените за миналия сезон, когато сезонът започна със сензационен успех на „Фриуланите” с 1:0 на „Ювентус Стейдиъм”. За първи път този сезон Ювентус бе изоставащ в свой двубой.

Пауло Дибала вдъхновяваше Ювентус в атака и намери Лихщайнер сам надясно, ала швейцарецът стреля встрани.

Все пак Дибала се погрижи Удинезе да не води на почивката и с блестящ пряк свободен удар над стената закова в десния ъгъл – 1:1. Преди изпълнението му Евра удари съперник без топка на стената и му се размина без картон.

Второто полувреме започна на високи обороти от първата секунда. Дибала на скорост разсече защитата, но шутира слабо във вратаря, опит за нов шут на Куадрадо бе блокиран. Алегри заряза 4-4-2 и „бианконерите” минаха към познатото 3-5-2.

Пет минути след началото на втората чат Родриго Де Пол наивно ритна крака на Алекс Сандро в левия ъгъл на наказателното поле и Ювентус получи първата си дузпа за сезона в калчото. Пауло Дибала уверено вкара в десния долен ъгъл и направи обрата – 2:1.

Алекс Сандро изпусна отлична възможност да покачи на втора греда след центриране на Дибала.

Игуаин замени разочароващия Манджукич, а Бонучи също обра овациите, появявайки се  на мястото на Бенатия.

Буфон внимаваше в 84-ата минута и успя да извади точно пред голлинията удар с глава на Фелипе с една ръка. Това обаче беше единствената реална възможност за гостите да си тръгнат с точка, но това не се случи.

След петия си пореден успех във всички турнири Ювентус очаква гостуването на Лион в Шампионска лига във вторник вечер.