3. Дибала изстреля Юве напред с куршум в мрежата на Аталанта и асистенция (ВИДЕО)

Дибала изстреля Юве напред с куршум в мрежата на Аталанта и асистенция (ВИДЕО)

"Старата госпожа" си поигра с огъня, но все пак спечели с 3:2 за 14-и пореден успех над Аталанта

Пауло Дибала вдъхнови Ювентус с неспасяем гол и асистенция за победата с 3:2 над Аталанта, която класира носителя на трофея на четвъртфинал за Купата на Италия. Това беше 14-а поредна победа на „Старата госпожа” над тима от Бергамо.

Защитата на трофея ще продължи на 25 януари срещу победителя от битката между Милан и Торино.

Киелини беше наказан за тима на Макс Алегри, нямаше ги още Буфон, Дани Алвеш, Бенатия и Лемина. Новото попълнение Томас Ринкон започна като титуляр за първи път.

Венецуелецът изпусна да вкара още в началните минути и се размина с центрирането на Лихщайнер. В 16-ата минута Марио Манджукич изпусна на празна врата и с корема си насочи в лявата греда от няколко метра.

Дибала не получи дузпа за шпагат на Толой, но в 22-ата минута Манджукич му свали топката с глава и от границата на наказателното поле волето на аржентинеца като куршум влетя неспасяемо в близкия десен ъгъл – 1:0.

В 34-ата минута Дибала раздаде за Манджукич и този път хърватинът по диагонала покачи на 2:0. Преди почивката Манджукич изпусна да вкара и трети гол и би встрани при отлично копване на Пянич за него зад защитата.

Алегри реши да смени капитана Маркизио на почивката и пусна Стураро, а после извади и Дибала, за да включи завръщащия се след лечение на травма Марко Пяца.

Томас Ринкон беше близо до първия си гол в черно-бяло, но Бериша с пръсти изби в напречната греда. Съдиите не видяха това и дадоха аут.

Аталанта се върна в мача с блестящ гол от нищото. Андреа Петаня просто чукна в наказателното поле за Абдулай Конко, който влезе на почивката, и той намери кълбото страхотно с външен фалц, за да прехвърли Нето в далечния десен ъгъл – 2:1.

Реакцията на Ювентус беше мигновена и Лихщайнер спечели дузпа за избутване в гърба от Д’Алесандро. Миралем Пянич мощно заби в горния ляв ъгъл за 3:1.

Нето заместваше лекуващия грип Буфон, но подари топката на гостите, Петаня заложи за Конко в наказателното поле и той трябваше да разстреля вратаря, но прекали със силата и би над целта.

Все пак 9 минути преди края Андреа Конти центрира ниско отдясно, а Емануел Лате Лат изпревари мудния Лихщайнер и направи 3:2.

Алегри се стресна и пусна Бонучи за първи път след контузията му, а до края Нето спаси удар на Петаня и Ювентус се промъкна трудно напред в турнира, макар че началото обещаваше лесна победа.