3. Десет от Интер изстрадаха точката в Казан - 1:1

Десет от Интер изстрадаха точката в Казан - 1:1

Страхотен Жулио Сезар спаси "нерадзурите" от загуба, а Марио Балотели сътвори поредната си глупост и отново затрудни отбора на Жозе Моуриньо

Отборите на Рубин (Казан) и Интер завършиха наравно 1:1 в срещата по между си от група "F" на Шампионската лига. Домакините, които са дебютанти в турнира, започнаха много силно мача и вкараха още в 11-ата минута чрез Домингес, който взриви трибуните на стадион "Орталик Централний", вкарвайки първия гол за Рубин на руска земя в Шампионската лига. Италианският шампион Интер, който остана с човек по-малко на терена след поредния глупав картон на Марио Балотели, предимно се защитаваше през втората част и само добрите намеси на Жулио Сезар и веднъж гредата помогнаха на "нерадзурите" да запазят равенството.

Домакините от Рубин започнаха много надъхано мача и затрудниха на няколко пъти отбраната на "нерадзурите" в началото на срещата, за да се стигне до 11-ата минута, когато съвсем закономерно руският шампион поведе в резултата. Букаров пусна хубав извеждащ пас към Домингес, който овладя добре, навлезе в наказателното поле на гостите и с премерен удар с левия крак прониза Жулио Сезар за 1:0 - паметен гол за феновете на Рубин, първият в историята на клуба на руска земя в Шампионската лига.

Интер моментално отговори на попадението и създаде няколко добри атаки за гол, но Ето'о и Лусио се отличиха с пропуски. Натискът на гостите обаче продължи и в 27-ата минута резултатът вече бе изравнен. Нова добра атака на "нерадзурите" стигна до Майкон, който напредна по дясното крило, центрира в наказателното поле, където Станкович засече с глава за 1:1. До края на полувремето Интер продължи да доминира, но Мансини и Лусио не успяха да се разпишат от чисти позиции, а Рубин също пропусна едно добро положение, след като Букаров се размина с една топка в наказателното поле на Интер.

Рубин започна много силно второто полувреме и създаде няколко много добри атаки, които бяха спирани с мъка от колебливата в този момент отбрана на Интер. Семак и Ансалди пропуснаха по едно изгодно положение, за да се стигне до 60-ата минута на мача, когато Марио Балотели от състава на гостите си изкара втори жълт картон, бе отстранен от игра, и с това затрудни още повече задачата на своя отбор.

Останали с човек повече на терена, футболистите на Рубин наложиха тотален натиск и моментално пред вратата на Сезар започнаха да се редят положение след положение. В 69-ата минута бразилският страж на Интер спаси хубав удар от далеч на Ансалди, а малко по-късно Риазанцев не успя да уцели вратата от изгодна позиция. В 77-ата минута Сезар спаси по блестящ начин удар на Домингес, а секунди по-късно Сергей Семак разтресе левия страничен стълб с топовен удар, след като бе оставен непокрит в дясната част на наказателното поле.

До края на срещата Рубин продължи да натиска своя именит съперник, но не успя да стигне до нещо повече от един слаб удар на Набоа в 85-ата минута, който бе спасен без проблем от Сезар. Така резултатът остана непроменен и двата отбора поделиха по една точка. Тя обаче не променя кой знае колко тяхното класиране в групата. Рубин остава последен с 1 точка, колкото има и тимът на Барселона, който обаче по-късно тази вечер приема Динамо Киев, който има три точки. Интер пък временно е втори с 2 точки в актива си.

Рубин - Интер 1:1
1:0 Домингес 11'
1:1 Станкович 27'

Рубин: Рижиков, Салуквадзе, Шаронов, Сезар Навас, Ансалди, Ризанцев, Нобоа, Семак, Карадениз, Домингес (Касаев 86'), Букаров

Старши треньор: Бердиев