3. Дебютен гол спаси Реал от издънка в късна драма (ВИДЕО)

Дебютен гол спаси Реал от издънка в късна драма (ВИДЕО)

"Белият балет" победи с 2:1 при визитата си Лас Палмас.

Дебютен гол на Каземейро в 89-тата минута измъкна Реал Мадрид от сериозно издънка при готуването на Лас Палмас в мач от 29-ия кръг в Примера дивисион.

"Белият балет" никак не впечатли с играта си в този мач, като домакините имат пълно право да съжаляват, че не се добраха поне до равенството Серхио Рамос откри резултата в 24-ата минута, но Жозе изравни в 87-ата. Победният гол за гостите пък бе дело на Казамейро в 89-ата минута на мача. В самият край пък Серхио Рамос бе изгонен след втори жълт картон в добавеното време и се наложи Реал да завърши с десет човека.

Първото полувреме бе доста равностойно, като дори домакините първи можеха да открият резултата. В 9-ата минута Модрич направи сериозна грешка при изнасянето на топката и тя му бе отнета, след което Вилиан Жозе изскочи очи в очи с Кейлор Навас, който с прекрасно спасяване попречи да се стигне до гол.

Реал реагира мигновено и в 23-ата минута Роналдо бе изведен зад защитата, но нетипично за него не успя да отбележи сам срещу вратаря. При последвалия корнер обаче топката бе центрирана в наказателното поле, където Серхио Рамос се извиси и с глава откри резултата - 0:1.

И второто полувреме не се различаваше особено от първото и положения имаше и пред двете врати, но до нов гол не се стигаше. Развръзката се случи в заключителните минути, когато в рамките на две минути паднаха два гола. Първо домакините от Лас Палмас стигнаха до равенството след попадение в 87-мата минута на Жозе. Радостта им трая обаче съвсем кратко, тъй като Казамейро вкара дебютния си гол с бялата фланелка и донеси успеха на своя отбор.

Барселона се цели в Ерлинг Холанд

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд може да продължи кариерата си в Барселона

Разследват Мбапе за изнасилване

Звездата на Франция и Реал Мадрид Килиан Мбапе е разследван за изнасилване на жена в Стокхолм

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи

Треньорът на Португалия: Роналдо не работи като 39-годишен

Селекционерът на португалския национален отбор Роберто Мартинес не се притеснява да пусне в игра 39-годишния Кристиано Роналдо в двубоя от Лигата на нациите срещу Шотландия