3. Дебютен гол на Бонучи донесе изстрадани три точки за Милан (СНИМКИ+РЕЗУЛТАТИ)

Дебютен гол на Бонучи донесе изстрадани три точки за Милан (СНИМКИ+РЕЗУЛТАТИ)

"Росонерите" стигнаха до успех след неубедителна игра

Милан победи с 1:0 Кротоне като домакин в мач от 20-ия кръг на Серия А. Съперникът на Лудогорец в Лига Европа отново не впечатли с играта си, но случаен гол на капитана на „росонерите“ Леонардо Бонучи донесе трите точки.

Срещата протече под пълния контрол на домакините, но те трудно стигаха до чисти голови ситуации. В 25-та минута Хакан Чаханоглу получи топката на скорост отляво и пробва удар по земя, но кълбото беше избито. В самия край на първата част пък Сусо стреля по диагонал, вратарят Кордас изби в страничната греда, а отново Чалханоглу не успя да направи добавка.

След почивката играта на „росонерите“ не се промени, но в 54-та минута стигнаха до корнер, при който Кордас излезе неразчетено и топката се отби от навелия се да се предпази от вратаря Леонардо Бонучи и Милан откри с дебютния гол на своя капитан.

Само пет минути по-късно отново при корнер Франк Кеси получи топката от Бонучи и стреля по диагонал, пращайки за втори път топката във вратата на Кротоне. Главният съдия обаче се консултира със системата VAR, като там се видя, че котдивоарецът е извършил нарушение преди гола си.

До края на мача Милан съумя да запази крехкия си аванс и не допусна напрежение пред вратата си, въпреки добавеното време от седем минути в края. Така „росонерите“ се изкачиха с две места и вече са девети в Серия А с 28 точки – толкова, колкото имат и Фиорентина, Удинезе и Торино.

По същото време лидерът Наполи стигна до много ценен успех срещу Верона с 2:0. Домакините от Неапол бяха абсолютният господар на терена през всички 90 минути и само добрата игра в защита на гостите и спасяванията на стража Николас спасиха Хелас от по-изразителна загуба.

След наситено с опасности, но без голове първо полувреме, Наполи вдигна още повече темпото след почивката и това даде резултат. В 65-та минута Калиду Кулибали откри с глава, а в 78-та Кайехон успокои всички привърженици на сините с второ попадение, което се оказа и последно.

По този начин Наполи запази лидерството си и преднината пред Ювентус вече е четири точки преди торинци да изиграят своя мач от кръга по-късно тази вечер.