3. Дармщад разби сърцето на Борусия (Дортмунд) в последната минута (ВИДЕО)

Дармщад разби сърцето на Борусия (Дортмунд) в последната минута (ВИДЕО)

Обамеянг спази традицията и вкара нови два гола, които се оказаха недостатъчни за победа

Пиер-Емерик Обамеянг спази традицията да вкарва във всеки един кръг на Бундеслигата през новия сезон с нови две попадения, но Борусия (Дортмунд) бе неприятно изненадан от изравнителен гол в самия край при домакинското 2:2 срещу новака Дармщад.

Последната среща от 7-ия кръг в германския елит очаквано започна с натиск на „жълто-черните” пред над 81 000 зрители на „Сигнал Идуна Парк”.

Гостите от Дармщад обаче поведоха с отличен гол в 17-ата минута, когато Жером Гондорф бе изведен отляво и центрира от другата страна за Марсел Хелер, който с воле от въздуха препарира вратаря Бърки за 1:0.

В 20-ата минута Ройс пусна по земя за Обамеянг, който на празна врата от 3-4 метра направи забележителен пропуск и успя да прехвърли вратата.

Борусия така и не успя да изравни до почивката, а в 60-ата минута изстрел на Мхитарян бе отразен от стража на гостите. Три минути по-късно Кагава центрира дълбоко вдясно за Гинтер, който пусна успоредно пред вратата и Обамеянг заби с десния крак в долния десен ъгъл – 1:1. Така габонският национал продължи да подобрява собствения си рекорд и вече в 7 поредни кръга вкарва поне по един гол.

Аднан Янузай бе заменил Ройс в 59-ата минута, а в 71-ата пусна в коридор зад защитата за Обамеянг, който по диагонала направи обратът пълен – 2:1.

И когато феновете вече бяха готови да празнуват шестата шампионатна победа на Дортмунд, Дармщад изравни в 90-ата минута. Изсипана топка от свободен удар пред вратата позволи на резервата Юнгвирт да заложи топката за Айтак Сулу и турският защитник фронтално не сбърка – 2:2.

Борусия (Дортмунд) е на второ място със 17 точки, лидер е Байерн с пълен актив от 21. Дармщад е девети с 10 точки.