3. Чичарито изненада Челси (ВИДЕО)

Чичарито изненада Челси (ВИДЕО)

Уест Хям стигна до равенство

Челси и Уест Хям завършиха при резултат 1:1 двубоя си от 32-и кръг на Висшата лига.

Срещата на „Стамфорд Бридж“ започна с едноминутно мълчание в памет на бившия играч и треньор на „сините“ Рей Уилкинс. Голът за тима на Конте бе дело на Аспиликуета, а за „чуковете“ се разписа Чичарито.

Уест Хям започна мача с няколко добри атаки, но домакините постепенно взеха инициативата. Джо Харт трябваше да се намесва при удар на Азар, но бе безпомощен в 36-ата минута. Моузес центрира от корнер, а топката мина между няколко играчи преди да стигне до Аспиликуета, който я прати в мрежата за 1:0.

След почивката превъзходството на Челси стана още по-осезаемо. “Сините” създаваха голова опасност през няколко минути. Вилиан и Мората изпуснаха добри възможности за гол.

Неочаквано обаче в 73-ата минута Уест Хям изравни. Домакините не се ориентираха добре в защита, Арнаутович пусна топката към Хавиер Ерненадес, който я заби в мрежата.

Двата тима си размениха по още няколко опасности, а веднъж Жиру удари и гредата.

Челси заема петото място в класирането с 57 точки, докато „чуковете“ са на 14-а позиция с 34.