3. Челси вкара 4 гола на Брентфорд за едно полувреме в преиграването (ВИДЕО)

Челси вкара 4 гола на Брентфорд за едно полувреме в преиграването (ВИДЕО)

"Сините" продължават в 5-ия кръг на ФА Къп, гол на Брентфорд бе скандално отменен при 0:0

Челси надигра Брентфорд с 4:0 в преиграването за ФА Къп и се класира за 5-ия кръг на турнира. След нулева първа част Мата, Оскар, Лампард и Тери класираха „сините” напред. В първия мач Торес вкара късен изравнителен гол за 2:2 и прати „пчеличките” на „Стамфорд Бридж”.

Джон Тери се върна в стартовия състав на европейския шампион. Рафаел Бенитес даде възможност на Демба Ба да води атаката. Оскар, Мата и Моузес го подкрепяха, а Давид Луис и Лампард действаха като двойка опорни халфове.

Брентфорд, който се състезава в третото ниво на английския футбол – Лига 1, започна със самочувствие и не се паникьоса в началото. 6 000 фенове на тима дойдоха да подкрепят своите любимци в Лондон.

Челси владееше топката, а гостите пресираха колкото могат и се бранеха дълбоко в своята половина. Мата центрира от пряк свободен удар в 10-ата минута, Иванович засече с глава, но Демба Ба се размина.

Доналдсън се измъкна от сръбския бранител пред вратата на Чех, но с глава не успя да отправи добър удар.

Лампард опита марковия си удар от границата на наказателното поле, а при добавката Оскар чукна напречната греда, но гол нямаше.

Гостите изпаднаха в глуха защита и положенията пред тяхната врата се заредиха едно след друго. Мата и Ба комбинираха добре, испанецът изведе Оскар, който се подхлъзна и от чиста позиция успя само да нацели гредата.

Най-спорният момент в мача дойде пет минути преди почивката, когато редовен гол на Брентфорд бе отменен.  Марсело Трота прати в мрежата на Петър Чех, но съдията Нийл Суорбрик отмени гола и даде фаул за Брентфорд заради нарушение на Давид Луис преди попадението. Реферът не даде авантаж и вбеси гостите, които не поведоха въпреки своите протести.

Франк Лампард изпусна преди почивката и двете нули се запазиха на полувремето.

След паузата Челси бе много по-съсредоточен пред гола и вкара 4 пъти.

Демба Ба свали дълъг пас за Мата, испанецът пое пред пеналта и с хубав шут в долния десен ъгъл откри резултата в 55-ата минута.

„Пчеличките” опитаха да отговорят на удара, но Доналдсън стреля от външната страна на мрежата, а резервата Форестър прати в аут.

Вторият гол прекърши гостите. Те загубиха леко топката в 68-ата минута, Иванович центрира от аутлинията отдясно, а Оскар с пета засече в мрежата след неубедителни намеси на вратаря Муур и Харли Дийн.

Само три минути по-късно Мата проби по лявото крило и хитро пусна за Лампард на празна врата, а легендата на Челси от воле направи 3:0. Това бе гол № 199 за Лампард с екипа на Челси.

Четвърт час пред края Хуан Мата бе заменен под бурните овации на „Стамфорд Бридж” след поредните му гол и асистенция.

Капитанът Джон Тери също се разписа в края. Оскар центрира отлично на задната греда след късо изпълнение на корнер и Тери засече между вратаря и гредата за 4:0.

В следващия пети кръг на ФА Къп Челси ще играе като гост на Мидълзбро.

Челси - Брентфорд 4:0 (2:2 в първия мач)

Той вече е здрав

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори