3. Челси срещу Тотнъм в най-важния финал за Моуриньо

Челси срещу Тотнъм в най-важния финал за Моуриньо

Специалния иска да вдигне първи трофей след завръщането си на „Стамфорд Бридж”

Днес Челси излиза Тотнъм във финала за Купата на Лигата в Англия.

Лондонското дерби ще се играе на стадион "Уембли" и започва в 18:00 часа, а преди срещата наставникът на „сините” Жозе Моуриньо го окачестви като „най-важния мач” в своята кариера.

Ако успее да го спечели, то Специалния ще вдигне първи трофей след завръщането си на „Стамфорд Бридж”.

Мачът се очаква с голям интерес и защото в първия ден на новата година Тотнъм би Челси с 5:3, като постигна дебютен триумф над съперника от 2010 година насам.

Нещо повече, през 2008-ма „шпорите” надвиха Челси след продължения във финала на същия този турнир, като тогава Димитър Бербатов изравни от дузпа в средата на второто полувреме, а Джонатан Уутгейт вкара за крайното 2:1 в 99-ата минута.

Сега момчетата на Моуриньо ще са решени да вземат реванш. Те са в серия от шест срещи без поражение във всички турнири, докато Тотнъм не познава вкуса на успеха от четири опита.

Двубоят Челси – Тотнъм ще бъде излъчван пряко по Диема Спорт HD.