3. Челси срази Малайзия с 4:1, Де Брюин се контузи (ВИДЕО)

Челси срази Малайзия с 4:1, Де Брюин се контузи (ВИДЕО)

Марк Шварцер дебютира за "сините", втора поредна победа в контролите и нов гол за Лукаку

Жозе Моуриньо записа победа и във втория си мач начело на Челси след завръщането в в клуба. „Сините” от Западен Лондон победиха сборен отбор на Малайзия с 4:1 след попадения на Траоре, Де Брюин, Лукаку и Моузес. В първия си мач за новия сезон Челси спечели с 1:0 над Шинга.

Марк Шварцер за първи път започна мач с екипа на Челси, а Кевин де Брюин получи тежка контузия веднага след като вкара красиво попадение и има съмнения, че е скъсал връзки и ще остане за дълго извън терените.

Срещата започна с ранен гол за английския гранд. Де Брюин центрира отдясно, Азар и Лукаку бяха в наказателното поле, но 17-годишният Бертран Траоре изпревари всички и засече в мрежата за 1:0.

Азиатците точно натиснаха и изравниха играта, когато получиха втори гол. Лукаку заложи за Де Брюин и той с красиво воле се разписа за 2:0, но се приземи лошо и бе изнесен на носилка.

В добавеното време на първата част Траоре пусна извеждащ пас за Ромелу Лукаку и таранът с мощен удар преодоля вратаря за 3:0.

След почивката темпото падна, но Азар и Ба направиха пропуски.

В средата на втората част Кевин де Брюин даде добър сигнал, като бе уловен от камерите сам да се връща на трибуните, за да догледа мача.

В 88-ата минута Джош Макекрън даде страхотен пас за Моузес, нигериецът се нагласи и с нисък удар покачи на 4:0.

Малайзия намери сили за почетен гол. Петър Чех спаси с крак изстрел от пряк свободен удар, но Шас направи добавка за крайното 4:1.

Малайзия XI - Челси 1:4
0:1 Траоре '5
0:2 Де Брюин '29
0:3 Лукаку '45+3
0:4 Моузес '88
1:4 Шас '90

Челси (Първо полувреме: 4-2-3-1): Шварцер – Иванович, Чалоба, Тери (к), Бертранд, Ван  Гинкел, Есиен, Траоре, Де Брюин (31’ Ферус), Азар, Лукаку
Челси (Второ полувреме: 4-2-3-1): Чех – Уолъс, Калас, Кейхил, Коул, Ван Гинкел (66’ Мекекрън), Рамиреш, Моузес, Азар (66’ Пиазон), Шюрле, Ба
Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група