3. Челси срази Евертън с 6:3 на "Гудисън парк" в паметна футболна симфония (ВИДЕО)

Челси срази Евертън с 6:3 на "Гудисън парк" в паметна футболна симфония (ВИДЕО)

Отборът на Моуриньо постигна трета поредна победа, а точно такива мачове карат милиони да обичат Висшата лига

Челси победи Евертън с 6:3 на „Гудисън парк” в един от мачовете, които карат милиони хора по света да обичат английската Висша лига. 90 минути „карамелите” и отбора на Моуриньо изповядваха само и единствено атакуващия футбол и възхитиха публиката с 9 гола.

Челси поведе с два гола до 3-ата минута чрез Диего Коща и Иванович, а Миралас намали точно преди почивката. След паузата Коулман си вкара автогол, Нейсмит веднага върна интригата, но нов гол на Матич направи 4:2. Самуел Ето’о вкара срещу бившия си клуб и пак лондочани реагираха веднага чрез Рамирес. В края Диего Коща вкара втория си гол за крайното 6:3. За първи път в историята Челси вкара 6 гола като гост на този съперник, като досега беше отбелязвал най-много 4.

Така Челси постигна трета поредна победа в третия кръг и има пълен актив от точки заедно със Суозни, а към тази група може да се присъедини и Тотнъм, който в неделя е домакин на Ливърпул.

На „Гудисън парк” началото бе абсолютно кошмарно за домакините, които изоставаха с два гола още в 3-ата минута. Сеск Фабрегас направи поредната си асистенция секунди след първия съдийски сигнал и намери Диего Коща, а новото попълнение от Атлетико Мадрид вкара третия си гол в три мача в Англия за 1:0.

В третата минута Рамирес пусна за Бранислав Иванович и сръбският бранител стреля под Тим Хауърд за 2:0.

Американският страж имаше късмет в 7-ата минута, когато излезе извън наказателното поле и игра с ръка, но съдиите не дадоха дори нарушение.

Ненужният в Челси и рекордна покупка на Евертън Ромелу Лукаку надскочи Джон Тери и нацели с глава напречната греда, а при добавката Дистен вкара, но правилно голът не бе зачетен заради засада.

Нейстмит стреля близо покрай целта, а „карамелите” опитваха да се върнат в мача. Фабрегас можеше да убие интригата окончателно, ала след рикошет кълбото се търкули покрай гредата.

Миралас пропиля едно добро положение, но успя да върне Евертън в мача в 45-ата минута. Коулман настигна пас отдясно и центрира, а Миралас с глава матира Куртоа в горния ъгъл – 2:1.

Втората част започна с пропуск на Диего Коща сам срещу Хауърд след нов отличен пас на Фабрегас. Гари Кейхил спря пробив на Лукаку със шпагат в последния възможен момент.

Точно в средата на втората част двата отбора дадоха старт на голова фиеста. Еден Азар  надига Макарти на крилото и центрира, топката закачи бутонката на Шеймъс Коулман и влезе в мрежата – автогол и 3:1 за Челси.

Евертън реагира мигновено – Ейдън Макгийди проби през центъра и намери Нейсмит в наказателното поле и нападателят прониза мрежата за 3:2.

Неманя Матич пое нещата в свои ръце в 74-ата минута и след два финта стреля между двама защитници от границата на наказателното поле, за да отбележи чудесен гол с помощта на дясната греда – 4:2.

4 минути по-рано Самуел Ето’о се бе появил в игра срещу бившия си отбор и успя да огорчи Моуриньо. В 76-ата минута Лейтън Бейнс центрира от пряк свободен удар и Ето’о с глава прецизно плъзна в долния ляв ъгъл за 4:3.

„Гудисън парк” мечтаеше за обрат, но за пореден път Челси уби тези амбиции. Матич чукна за Рамирес вдясно и бразилецът по диагонала покачи на 5:3.

Куртоа изби по фамозен начин шут на Миралас в гредата. Диего Коща имаше последната дума и след бърза контра получи пас от Оби Микел, подигра се с Дистен и вратаря Хауърд с финт и после вкара за крайното 6:3 в паметен мач.