3. Челси с първа победа при Конте (ВИДЕО)

Челси с първа победа при Конте (ВИДЕО)

"Сините" се наложиха с 3:0 над австрийския Волфсбергер

Челси спечели първа победа във втората си контрола това лято. След като в събота загубиха 0:2 от Рапид (Виена), възпитаниците на Антонио Конте се наложиха с 3:0 над друг австрийски отбор – Волфсбергер. Втората среща на „сините” под ръководството на италианския специалист се проведе на „Вьортерзее Щадион” в Клагенфурт.

Конте започна с играчи като Диего Коща и Оскар, но трябваше да чака до 41-ата минута, когато падна първото попадение. Бертран Траоре отбеляза първия гол за Челси в подготовката. Вилиан центрира отдясно, първият опит на Траоре беше във вратаря, но при добавката халфът откри и така дойде почивката.

Новото попълнение Мичи Батшуай направи неофициалния си дебют през второто полувреме, също както и завърналият се от преотстъпване Майкъл Хектор.

Рубен Лофтъс-Чийк удвои след центриране от корнер на Виктор Моузес в 84-ата минута, а крайното 3:0 фиксира Натаниел Чалоба след късо изпълнение на нов ъглов удар в 90-ата минута.

Сините имат още няколко дни в Австрия преди да се приберат в Лондон и след това да заминат на турне в САЩ, където ще участват на International Champions Cup, а първият им съперник е Ливърпул.

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори