3. Челси покоси Аякс с късен гол в Амстердам (ВИДЕО)

Челси покоси Аякс с късен гол в Амстердам (ВИДЕО)

Лондончани се наложиха с минимален резултат

Челси оглави класирането в група "Н" на Шампионска лига, след като спечели визитата си на Аякс с 1:0.

Лондончани и холандците имат по 6 точки, а по-късно тази вечер Лил приема Валенсия в другия мач от групата.

Единственото попадение в мача на "Йохан Кройф Арена" бе дело на резервата Миши Бачуай, който се разписа в заключителните минути на двубоя. Белгиецът се възползва от пробив на Кристиан Пулишич, засичайки центриране отляво на американеца за 0:1.

Самата среща предложи достатъчно интересни моменти и пред двете врати, като през първата част имаше паритет на терена. Куйни Промес отбеляза за домакините, но след намесата на ВАР, попадението бе отменено поради засада.

През вторите 45 минути лондончани бяха тези, които имах леко надмощие и след няколко пропуска на Маунт, Абрахам и Пулишич, дойде победното попадение на Бачуай.

Отново белгиецът можеше да удвои в добавеното време на мача, но ударът му от линията на наказателното поле бе спасен от Онана.

Аякс - Челси 0:1

0:1 Бачуай 86

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман