3. Челси показа, че не е забравил как се печелят мачове - 7:0 срещу Ипсуич на "Стамфорд Бридж"

"Сините" поохладиха напрежението около своя мениджър Карло Анчелоти

Отборът на Челси се върна на победния път с разгромна победа със 7:0 над Ипсуич в мач от третия кръг на ФА Къп. Двубоят, игран на „Стамфорд Бридж” бе изпълнен с доста ситуации, които бяха създадени от „сините”, а победата успокои напрежението, събрало се около мениджъра Карло Анчелоти.

Натискът на Челси започна още от самото начало на мача, а положенията пред вратаря на Ипсуич Фулоп не спираха. Първият гол падна чак в 32-ата минута, когато Соломон Калу откри за 1:0. Националът на Кот Д’Ивоар вкара без проблем от близко разстояние и по този начин изведе „сините” напред.

Второто попадение дойде две минути по-късно, когато за Челси се разписа Даниел Стъридж. Младият футболист на „сините” стреля от границата на вратарското поле и прати за втори път кълбото в мрежата на Ипсуич.

Резултатът стана класически в 41-ата минута, когато Карлос Едуардс си отбеляза нелеп автогол. При предимство от три гола за Челси дойде и краят на първите 45 минути.

След подновяването на играта, господството на „сините” продължи. Анелка вкара хубаво попадение с десния крак за 4:0, след като отправи изстрел от близко разстояние.

Три минути по-късно Стъридж отбеляза втория си гол в срещата. Играчът стреля хубаво от около 12 метра и прати неспасяемо топката във вратата на Фулоп.

Головото шоу продължи в 78-ата минута, когато Франк Лампард отбеляза за 6:0 с великолепен изстрел от границата на наказателното поле. Крайното 7:0 оформи отново Лампард минута, след като вкара и първото си попадение. Националът на Англия бе намерен в близост до Фулоп и без проблем прати кълбото във вратата му.

Така Челси постигна важна победа, която поохлади напрежението около мениджъра Карло Анчелоти и ще играе в четвъртия кръг на ФА Къп, където предстои тежко гостуване на Евертън на „Гудисън Парк”.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари