3. Челси изпусна шанса да се откъсне на върха след 1:1 с Уест Бромич (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аничебе измъкна "дроздовете" от зоната на изпадащите, а отборът на Моуриньо рискува да изгуби първото място

Челси бе наказан за опита да задържи минималния си аванс и Уест Бромич стигна до заслужено 1:1 на „Дъ Хоутърнс” в среща от междинния 26-и кръг на Висшата лига. Бранислав Иванович даде аванс на „сините” в последния възможен момент от първата част, но резервата Виктор Аничебе елегантно с глава отне две точки на лондончани в битката за титлата в края.

Челси остава на върха във Висшата лига с 57 точки, но утре Арсенал (55) може да си върне първата позиция при успех над Манчестър Юнайтед, а Сити (54) има възможност да се изравни с тима на Специалния. За Пепе Мел точката е много важна, защото Уест Бромич поне временно се измъкна от зоната на изпадащите.

В първите 20 минути в Мидландс Уест Бромич опитваше да пресира своя именит гост и се справяше добре, а напрежението в мача бе допълнително нажежено след първия мач между двата тима през сезона, когато Челси изравни за 2:2 дълбоко в добавеното време след много съмнителна дузпа.

Ето’о проби добре отдясно до аутлинията в средата на първата част, но Иванович бе блокиран от Макоули и вратаря Фостър. Еден Азар прати умно остро центриране между вратаря и защитата, но нямаше кой да засече.

Вилиян и Брънт стреляха неточно, но Челси постепенно придвижваше играта все по-близо до наказателното поле на „дроздовете”. Кейхил пък с глава прати право в ръцете на Фостър след корнер.

Добавеното време на първата част беше две минути, но секунди преди то да изтече Челси спечели корнер и поведе след неговото изпълнение. Давид Луис отклони на първа греда и после от задна позиция изскочи Иванович, който непокрит засече отблизо в мрежата за 1:0 за тима на Жозе Моуриньо.

Оскар стреля неточно в началото на втората част, а Ето’о накара Фостър да спасява за първи път в мача.

Мулумбу замени контузения Якуб в центъра за Уест Бромич и това даде повече мощ на домакините. След 60-ата минута обаче Челси се дръпна назад да пази крехкия си аванс и беше наказан. Морисън показа неточен мерник, а Тиеви засече с глава на сантиметри от гредата след корнер.

Гостите се дърпаха все по-дълбоко в защита и общо взето допуснаха грешката на своя съперник от първата част.

Уест Бромич натискаше за изравнителен гол и напълно заслужено стигна до него в 87-ата минута. Саидо Бераино центрира отляво, а Виктор Аничебе изпревари Давид Луис и с глава елегантно плъзна в далечния ъгъл на увисналия по средата между него и голлинията Петър Чех за 1:1 с помощта на дясната греда.

В 6-минутното добавено време Уест Бромич повече търсеше пълния успех, но Кайхил изби шут на Аничебе, а Бераино също бе добре затворен.

В последните секунди и Челси имаше своя шанс за късна победа, но фронтално срещу целта Вилиян стреля в защитник след добър пас на Азар.

Челси е лидер с 57 точки, а Уест Бромич има 24 точки на 17-та позиция и поне временно се измъкна от зоната на изпадащите.

Уест Бромич - Челси 1:1
0:1 45+3' Иванович
1:1 87' Аничебе