3. Челси два пъти изпусна аванс при 2:2 с Уест Бромич на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Челси два пъти изпусна аванс при 2:2 с Уест Бромич на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Пети мач без загуба за Челси в първенството, но "дроздорвете" взеха едва втора точка в ерата на Висшата лига на този стадион

Челси продължава много колебливото си представяне във Висшата лига и на два пъти изпусна лидерството за 2:2  с Уест Бромич на „Стамфорд Бридж” в междинния 21-и кръг. Сесар Аспиликуета даде аванс на Челси, а резервата Крейг Гарднър изравни в средата на първата част. Гарет Маколи си вкара автогол, но „дроздовете” не се предадоха и Джеймс Маклийн изравни 5 минути преди края.

Така Гуус Хидинк натрупа 5 поредни мача без загуба в Премиършип, но след две победи и три ремита Челси е 14-и с 24 точки. Уест Бромич взе едва втората си точка на „Стамфорд Бридж” във Висшата лига, след като досега имаше само точка от 9 опита и има 27 точки на 13-а позиция.

Срещата започна неприятно за гостите и Диего Коща стреля опасно, а Крейг Гарднър получи разтежение и бе заменен от Джеймс Морисън в 7-ата минута.

После резервата Гарднър стреля над вратата, а Куртоа изби удар с глава на Доусън на близката греда.

В 20-ата минута Вилиян пусна за Иванович, който чудесно центрира на далечната греда и там Аспиликуета преодоля отчаяния Майхил за 1:0. Центрирането на сърбина беше отлично и задължи другия краен бранител на „сините” да отбележи.

Голът не донесе спокойствие в играта на лондочани, а „дроздовете” бяха напълно равностойни и до голяма степен заслужиха прекрасния изравнителен гол в 33-ата минута. Крейг Гарднър напредна през центъра след ужасен пас на Педро и заби с прецизен шут в долния ъгъл – 1:1.

В края на първата част Диего Коща показа вироглавия си нрав и на два пъти се сдърпа с противникови бранители.

Хидинк не изтърпя Педро и го извади, за да пусне Кенеди още на почивката. Диего Коща пък заслужи жълт картон за закъсняло влизане в краката на Гарднър. Коща ходеше по тънък лед и ненужно се сбута с вратаря след уловено центриране.

Клаудиу Якуб имаше също жълт картон от първата част и „сините” искаха той да бъде изгонен, когато спъна Диего Коща пред наказателното поле, ала съдията Антъни Тейлър го пожали.

Челси усили натиска в средата на втората част, а Вилиян и Диего Коща бяха най-активни. Куртоа  влезе в спор с Маклийн и двамата получиха жълти картони.

В 73-ата минута Фабрегас намери Вилиян на десния фланг, той финтира Еванс и центрира ниско на първа греда, където Кенеди опита да стреля с петичка, но топката се удар в крака на Гарет Маколи и мина зад голлинията в близкия ъгъл за 2:1.

Матич замени Фабрегас в търсене на повече стабилност в халфовата линия, но стабилност не е дума, която може да опише шампиона на Англия този сезон и той отново го доказа.

„Дроздовете” изпълниха бързо един фаул с пас вдясно, топката бе пусната успоредно в наказателното за Бераино, след рикошет се върна към Джеймс Маклийн и той веднага матира Куртоа с фалцов шут в долния десен ъгъл – 2:2 и Уест Бром изравни за втори път.

До края Челси играеше без самочувствие, много несигурно и дори рискуваше да загуби при някои елементарни грешки, но в крайна сметка ремито се запази.

След края на мача Диего Коща не сдържа нервите си и се спречка и с вратаря на гостите Майхил, но двамата бързо бяха разтървани.

Фьолер се застъпи за Нагелсман

Директорът на Германския футболен съюз иска да запази специалиста на поста му и след Мондиал 2026

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия