3. Челси би Олимпик и отново е лидер в групата (видео)

Челси би Олимпик и отново е лидер в групата (видео)

Лондончани се наложиха над Олимпик Марсилия с 2:0

Без да се напряга особено английският шампион Челси надделя над първенеца на Франция Олимпик Марсилия с 2:0 в мач от втория кръг на група „F” в Шампионска лига.

Лондончани изненадващо заложиха на контраатаки, въпреки че играха у дома, но тактиката на Карло Анчелоти се оказа успешна и съставът спечели заслужено с 2:0.

Без Франк Лампард и Дидие Дрогба в редиците си, Челси поведе с гол на своя капитан Джон Тери още в седмата минута, който за пореден път се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер.

След попадението лондончани заиграха още по-уверено и това си пролича от изпълнението на дузпа в 28-ата минута, когато Никола Анелка се разписа с лекота и сякаш реши мача в полза на „сините”.

През втората част Марсилия вдигна оборотите, но въпреки това загубата можеше да стане още по-тежка за състава на Дидие Дешан, ако на два пъти гредите не бяха попречили на Челси да стигне до далеч по-категоричен успех.

Победата обаче бе достатъчна на лондончани, за да се върнат на върха в потока със своите 6 точки от два мача. Олимпик Марсилия е без точков актив и се намира на предпоследна позиция.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари