БУНДЕСЛИГА: Леверкузен оглави класирането, Волфсбург и Гладбах също с победи (ВИДЕО)

Вижте малко повече за всички следобедни мачове от кръга в Германия

Байер Леверкузен е новият лидер във временното класиране на Бундеслигата, след като победи безпроблемно Майнц с 3:0 в двубой от 6-ия кръг на германския шампионат.

„Аспирините“ стигнаха до успеха след автогол на Сеп Ван ден Берг и попадения на Алехандро Грималдо и Йонас Хофман. Така тимът на Чаби Алонсо има 16 точки в актива си на първото място, докато Майнц е последен с едва точка в актива си.

Първият гол на „MEWA Arena“ падна в 18-ата минута, когато Сеп Ван ден Берг опита да изчисти една центрирана в наказателното поле топка, но вместо това я прати в мрежата на своя тим – 1:0 за Байер.

В 54-ата минута Майнц можеше да изравни, след като Карим Онисиво засече центриране от ъглов удар, но Лукаш Храдецки спаси.

Само 5 минути след това Алехандро Грималдо изпълни перфектно пряк свободен удар, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Робин Центнер.

Мачът е решен в 65-ата минута, когато Амин Адли намери включилия се в наказателното поле Йонас Хофман, който с удар в долния десен ъгъл за трети път накара стража на домакините да вади топката от мрежата си.