3. Борусия удари Байерн в дербито и се изкачи на трета позиция, Бундеслигата има нов лидер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пиер Емерик-Обамеянг отбеляза единственото попадение на "Сигнал Идуна Парк"

Отборът на Борусия Дортмунд взе изключително трудни и ценни три точки, побеждавайки с 1:0 Байерн Мюнхен в дербито на 11-ия кръг на Бундеслигата, играно на "Сигнал Идуна Парк".

Единственото попадение в срещата отбеляза Пиер Емерик-Обамеянг в 11-ата минута.

Карло Анчелоти заложи на триото Мюлер, Рибери и Левандовски в атака, докато с по-офанзивни функции в състава на Томас Тухел бяха Адриан Рамос, Обамеянг, Гьотце и Шюрле.

Домакините изиграха силни начални минути, в които успяха да отбележат гол и да създадат още няколко интересни положения.

В 11-ата минута след брилятна комбинация, Марио Гьотце цетрира отдясно за Обамеянг, който отклони леко топката, но това бе достатъчно, за да може тя да се оплете в мрежата.

Андре Шюрле имаше страхотна възможност да удвои преднината на „жълто-черните“, но плътният му удар от около 15 метра попадна право в ръцете на стража на гостите.

След 20-ата минута обаче събитията на терена се промениха драстично и домакините бяха принудени да се приберат в собствената си половина.

Баварците създаваха опасност след опасност, но така и не успяваха да нанесат качествен завършващ удар, въпреки тоталното си превъзходство, усилващо се от минута на минута.

Възпитаниците на Томас Тухел обаче удържаха натиска и успяха да се оттеглят на почивката с гол аванс.

В началото на втората част Обамеянг отправи коварен удар от малък ъгъл, но Мануел Нойер успя да спаси с една ръка.

Отново нападателят от Габон имаше шанс в 49-ата минута, след като засече с глава центриране на Шмелцер, но стреля над вратата.

В 55-ата минута Франк Рибери с технично изпълнение с пета вкара топката в мрежата на Борусия, но попадението бе справедливо отменено поради засада.

Шест минути по-късно Шаби Алонсо разстресе напречната греда със силен изстрел от далечно разстояние.

Най-чистото положение за домакините през втората част се откри отново пред Обамеянг, който в 71-ата минута след грешка на Алонсо, се откъсна очи в очи с Мануел Нойер, но стреля в тялото му.

Въпреки смените, които направи Анчелоти, вкарвайки в игра след почивката Ренато Санчес, Рафиня и Дъглас Коста, „жълто-черните“ успяха да устискат крехката си преднина и в крайна сметка се поздравиха с изключително ценен успех.

По този начин Бундеслигата има нов едноличен лидер в лицето на хита Ред Бул (Лайпциг), който има 27 точки, докато Байерн записа първо поражение за сезона и остава на втора позиция с 24. Тимът на Борусия Дортмунд пък вече е трети с 21 пункта.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1